خرید شال نکونام گل زد، اوساسونا باخت

جوادنکونام در بازگشت به ترکیب اصلی تیم اوساسونا بازهم برای این تیم گلزنی کرد اما نتوانست مانع شکست شاگردان کاماچو در دیدار برابر مالاگا شود.

به گزارش مهر، تیم فوتبال اوساسونا که در هفته سی و دوم مسابقات فوتبال لالیگا اسپانیا چهارشنبه شب در ورزشگاه رینو دی ناوارا میزبان مالاگا بود در حالی مقابل این تیم تن به شکست 3 بر2 داد که از دقیقه 40 تا 89 سه بازیکن‌اش با دریافت کارت قرمز از زمین اخراج شدند.

این دیدار یکی از پربرخورد و پرحادثه ترین دیدارهای هفته سی و دوم لالیگا بود که در نهایت با حضور تنها 8 بازیکن قرمزپوش در زمین به پایان رسید و نقش اول این ماجرا کلوس گومس، داور مسابقه بود. او در دقیقه 3 و پیش از آنکه بازی هنوز برروی روند قرار گرفته باشد، یک ضربه پنالتی به نفع تیم مالاگا اعلام کرد و همان ضربه مبدل به گل زودهنگام تیم قدرتمند لالیگا شد.

البته پلاسیل به سرعت و در دقیقه 18 این گل را جواب داد تا بازی با تساوی یک بریک دنبال شود و با گلی که جوادنکونام در دقیقه 33 وارد دروازه میهمان کرد، نیمه اول با برتری 2 بریک اوساسونا به پایان رسید. ولی دو گل لولو (72) و سالوا (77) کافی بود تا بازیکنان کاماچو نتوانند در صدد جبران حتی یکی از این دو گل برآیند و بازی با شکست قرمز پوشان به پایان برسد.

جواد نکونام با گلزنی در دیدار برابر مالاگا برای هشتمین بار با پیراهن تیم اوساسونا موفق به گلزنی در فصل جاری لالیگا شد. او در دیدار هفته گذشته اوساسونا برابر آلمریا غایب بود.

در این دیدار جنجالی و پربرخورد جواد نکونام، آقای گل اوساسونا، 90 دقیقه تمام برای تیمش بازی کرد ولی مسعود شجاعی در حالی که تنها 5 دقیقه تاپایان بازی باقی بود، جای خود را به پورتییو داد. پونیال (41)، خوستسو (70) با دریافت دو کارت زرد در جریان بازی و وادوکس (89) با دریافت کارت قرمزی مستقیم، بازیکنان اخراجی اوساسونا در این دیدار بودند.

نکته جالب توجه اینجا بود که حتی کاماچو هم به خاطر اعتراض به تیم داوری از نیمکت اخراج شد. البته مالاگا هم ازاین ماجرا بی نصیب نماند، چرا که گامس، یکی از بازیکنان این تیم نیز به علت انجام حرکتی غیرورزشی در دقیقه 45 نیمه اول از زمین مسابقه اخراج شد.

بدین ترتیب و با احتساب نتایج هفته سی و دوم لالیگا که شکست اوساسونا مقابل تیم قدرتمند مالاگا یکی از آن بود، اوساسونا با 35 امتیاز در جایگاه پانزدهم قرار گرفت و مالاگا که به عنوان یکی از پدیده‌های این فصل لالیگا و از مدعیان حضور در رقابت‌های اروپایی محسوب می شود، با 50 امتیاز همچنان در جایگاه پنجم است.

کلوس گومس، داور این دیدار در پایان با حمایت نیروی گارد امنیتی از زمین مسابقه خارج شد.