خرید شال مجمع اضطراری فدراسیون فوتبال برگزار شود

کارشناس فوتبال کشور راه خروج فوتبال از بحران کنونی را برگزاری هرچه سریعتر مجمع اضطراری فدراسیون فوتبال با حضور نخبگان فوتبال عنوان کرد.

پرویز ابوطالب سرمربی پیشین تیم های ملی با بیان اینکه همین امروز باید فدراسیون فوتبال تعطیل شود و نخبگان فوتبال اداره این رشته را در دست بگیرند به خبرنگار مهر گفت: اگر بدنبال تحولی اساسی در فوتبال کشورمان هستیم و می خواهیم هر چه سریعتر از بحران کنونی خارج شویم همین امروز باید مجمعی با حضور 135 نفر از نخبگان فوتبال شامل مربیان بین المللی و بازیکنان سابق تیم ملی تشکیل شود تا این مجمع به ترتیب هیئت رئیسه، کمیته فنی و روسای کمیته های فدراسیون فوتبال را انتخاب کند.

ابوطالب تاکید کرد: مشکل فوتبال ما انتخاب سرمربی تیم ملی نیست چرا که در فاکتورهای موفقیت یک تیم، سرمربی تنها 15 درصد موثر است و این فراهم بودن سایر عوامل است که باعث موفقیت یک تیم می شود.

کارشناس فوتبال کشور مشکل فوتبال کشور را حضور مدیران غیر متخصص در مدیریت فوتبال عنوان کرد و اظهار داشت: زمانی که رئیس فدراسیون فوتبال، کارشناس دوومیدانی باشد و اعضای هیئت رئیسه هیچکدام تخصصی در فوتبال نداشته باشند باید هم انتظار چنین بحران هایی را برای فوتبال داشته باشیم .

ابوطالب تصریح کرد: متاسفانه امروز هیچکدام از قدیمی ها و استخوان خرد کرده های فوتبال سهمی درتصمیم گیری های این رشته ندارند و اداره فدراسیون بدست کسانی است که با فضای فوتبال بیگانه اند.

کارشناس فوتبال کشور با اشاره به اینکه بخش عمده ای از موفقیت های رشته بستکتبال حاصل حضور مدیرانی از جنس این رشته در راس این فدراسیون است اظهار داشت: زمانی که بازیکن بزرگی نظیر آقای مشحون که خود سوابق طولانی در بسکتبال دارد و کاملا با زیر و بم این رشته آشناست باید هم بسکتبال ایران در آسیا قهرمان شود و بسکتبال کشورمان به المپیک هم صعود کند. آیا در فدراسیون فوتبال چنین مدیری وجود دارد؟

وی بروز مسائلی نظیر آنچه بین مایلی کهن و قلعه نویی را حاصل ضعف در فراگیری اصول مربیگری عنوان کرد و اظهار داشت: زمانی که آقایان آشنایی با مدیریت تیم ندارند و نمی دانند شرط اول فعالیت یک مربی احترام به همکار و بکارگیری محترمانه از الفاظ و کلمات است، نمی توانند گزینه های مناسبی برای مربیگری باشند.

ابوطالب تنها راه موفقیت تیم ملی و صعود به جام جهانی را برگزاری مجمع نخبگان فوتبال عنوان کرد و تاکید کرد: اگر چنین مجمعی تشکیل شود و تمامی اهالی فوتبال در سرنوشت فوتبال سهیم شوند به شما اطمینان می دهم تیم ملی با پیروزی مقابل کره شمالی و امارات به جام جهانی صعود خواهد کرد و یقین دارم فوتبال پر ظرفیت ایران این شایستگی و توانمندی را در بالاترین سطح دارد فقط امیدوارم مسئولان و تصمیم گیران ورزش کشور حداقل برای یکبار هم که شده به نظر خانواده فوتبال احترام بگذارند و دست از خودرایی و خودمحوری بردارند.