خرید شال فوتبال باشگاهي ايران تنها زورش به تيم‌هاي ضعيف امارات مي‌رسد

شكست سنگين پرسپوليس در برابر الغرافه در دور چهارم ليگ قهرمانان آسيا واكنش‌هاي متفاوت رسانه‌هاي منطقه را به دنبال داشت.

به گزارش ايسنا، مفسر نيل اسپورت در گزارش مفصلي به شكست‌هاي سپاهان و پرسپوليس ايران اشاره كرد و در خصوص باخت سنگين پرسپوليس به الغرافه گفت: در حالي كه انتظار مي‌رفت نمايندگان ايران در جام قهرمانان باشگاه‌هاي آسيا از مدعيان اصلي به شمار بروند اما اكنون معلوم مي‌شود دو تيم بزرگ ايراني يعني استقلال و پرسپوليس چهره‌ي تيم‌هاي مدعي را ندارند و حتي تا 5 گل نيز دريافت مي‌كنند.

مفسر نيل اسپورت اضافه كرد: فوتبال باشگاهي ايران دچار نزول شده است و تنها زور آن به تيم‌هاي ضعيف باشگاهي امارات مي‌رسد.

وي خاطرنشان كرد: در بررسي عملكرد تيم هاي باشگاهي ايران و عربستان سعودي كه دو كشور مطرح فوتبال منطقه و آسيا هستند نشان مي‌دهد تيم‌هاي شركت كننده عربستان به مراتب با سازماندهي و قدرت بهتر و بيشتر پاي به اين مسابقات گذاشته‌اند.

وي در خصوص عملكرد پرسپوليس در مقابل الغرافه قطر گفت: تمام اميد پرسپوليس به علي كريمي ستاره ايراني فوتبال اسيا است كه وقتي اين بازيكن از دور بازي خارج مي‌شود پرسپوليس به يك تيم افول كرده تبديل مي‌شود.

وي تيم پرسپوليس را به دور از شرايط مسابقه دانست و افزود: اين تيم در ليگ داخلي ايران نيز به شدت افت كرده است و طي هفته اخير دو باخت در كارنامه اين تيم تحليل رفته ثبت شده است.

نيل اسپورت شكست خانگي سپاهان در مقابل بنياد كار ازبكستان را نيز نمونه ديگر از افت فوتبال ايران برشمرد و گفت: سپاهان تيمي كه دو فصل پيش نايب قهرماني فوتبال باشگاهي آسيا شده بود اكنون در خانه حتي عاجز از گرفتن حداقل امتياز از يك تيم گمنام آسياي ميانه است.

تلويزيون عمان نيز باخت سنگين پرسپوليس را اين گونه تفسير كرد كه تيم‌هاي باشگاهي ايران با توجه به نتايجي كه كسب كرده‌اند بايد از جمع مدعيان قهرماني جام باشگاه‌هاي آسيا خارج دانست.