خرید شال دلخوری صمد از مهرامی‌ها: توانایی‌هایم را نمی‌بینند

کاپیتان تیم ملی بسکتبال ضمن ابراز نارضایتی از وضعیت خود در تیم باشگاهی مهرام نسبت به جابجایی‌های مکررش در این تیم و گرایش مربیان به استفاده بیشتر از بازیکنان خارجی انتقاد کرد.

به گزارش مهر، صمد نیکخواه بهرامی در دیدارهای اخیر مهرام با وجود قرارگرفتن در ترکیب اولیه تیم در جریان بازی با تصمیم چندباره مصطفی هاشمی مبنی بر تعویض مواجه شد. وی که پس از جدایی از لیگ فرانسه و بازگشت به ایران به خاطر نوع آئین‌نامه مسابقات داخلی به عنوان سومین بازیکن خارجی به ترکیب مهرام پیوست اعتقاد و توجه بیش از حد مربیان به بازیکنان خارجی را تنها دلیل تعویض‌های خود می‌داند.

کاپیتان تیم ملی بسکتبال به خبرنگار مهر گفت: متاسفانه مربیان ایرانی بازیکنان خارجی خود را با هر شرایطی به یاران داخلی ترجیح می‌دهند. چه بسا بازیکنان داخلی به مراتب بهتر و کاراتر هم باشند. اما برای مربیان ما اینطور جا افتاده که خارجی‌ها کارگشا هستند.

وی با بیان اینکه این شرایط در تیم مهرام هم کاملا مشهود است تصریح کرد: در چند بازی گذشته بیشتر از 13 یا 14 دقیقه بازی نکردم. در صورتی که خارجی‌های تیم حتی اگر بدتر از من هم باشند بیشتر به بازی گرفته می‌شوند. من بازیکنی بودم که 40 دقیقه کامل در زمین می‌دویدم.

نیکخواه بهرامی با تاکید بر اینکه این طرز فکر مختص مربیان ایرانی است افزود: در فرانسه مربیان برای بازیکنان داخلی خود اهمیت زیادی قائل بودند و هیچ‌گاه آنها را فدای یاران غیرخودی نمی‌کردند.

ملی‌پوش بسکتبال کشورمان با تاکید بر اینکه هرگز افت آمادگی و فنی نداشته است، یادآور شد: همین چند هفته پیش در دیدار با لوله a.s شیراز 36 امتیاز گرفتم. بسکتبالی‌ها خوب می‌دانند که هر چه قدر تیم حریف ضعیف باشد کسب این تعداد امتیاز راحت نیست. در دیدار با پتروشیمی خیلی کم بازی کردم با این حال خوب امتیاز گرفتم. تقریبا به ازای هر دقیقه یک امتیاز به دست آوردم. حتما اگر بیشتر بازی می‌کردم بیشتر از این امتیاز می‌گرفتم.

نیکخواه بهرامی با اشاره به کاهش تمرکز خود در اثر تعویض‌های مداوم اظهارداشت: هر بار که پس از تعویض دوباره به زمین برگشتم نتوانستم تمرکز کافی داشته باشم. چون اصلا دلیل تصمیم سرمربی تیم را نمی‌فهمم واحساس می کنم که از توانایی‌هایی که دارم آن طور که باید استفاده نمی‌شود.

وی خود را بابت قرار گرفتن در چنین شرایطی سرزنش کرد و خاطرنشان کرد: نارضایتی خود را از این بابت به سرمربی تیم گفته‌ام اما باید بپذیرم همه چیز تقصیر او نیست. من باید تیمم را درست انتخاب می‌کردم. وقتی به عنوان سومین بازیکن خارجی به تیم مهرام پیوستم باید به فکر این روزها می‌افتادم.

کاپیتان تیم ملی بسکتبال که طبق قرارداد خود باید مهرام را در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا (22 تا 30 اردیبهشت‌ماه – اندونزی) همراهی کند، گفت: حضور در این رقابت‌ها در یکی از بندهای قراردادم ذکر شده اما اگر شرایط به همین منوال پیش رود تصمیم دیگری می‌گیرم.

صمد نیکخواه بهرامی در پایان گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در انتخاب‌های آتی دقت بیشتری خواهد داشت، تاکید کرد: اگر قرار شد در ایران بمانم برای سال آینده تیمی را انتخاب می‌کنم که از توانایی‌هایم استفاده کنند نه اینکه آن را نادیده بگیرند. باید با شناخت بیشتری تیمم را انتخاب کنم. همه چیز پول نیست. فاکتورهای مهم دیگری هم وجود دارد.