خرید شال دفتر تجرد فدرر بسته شد

دنیای تنیس دنیای جام، هیاهو، بالماسکه‌های دو نفره و البته داستان‌های رمانتیک است. وقتی مرد دوم فعلی و نفر اول سابق این وادی پا روی دلش نمی‌گذارد و سرانجام متاهل می‌شود، می‌توان جسارت یافت و داستان‌های دلربای گذشته درباره زندگی شخصی آندره آغاسی، پیت سامپراس و شر و شورهای رافائل نادال را هم بازخوانی کرد.

به نوشته خراسان، در حالی که رقابت‌های آزاد مونت کارلو با هیجان ویژه‌ای دنبال می‌شود، خبر اول سایت یاهو هرچند تکان‌دهنده نبود اما هضم تغییر مسیر زندگی شخصی پسر متولد بازل را مشکل جلوه می‌داد. همسر او کیست؟

یک تنیسور نه‌چندان حرفه‌ای به نام ماريكا واورینچ که پس از تماشای چهره خسته فدرر در پایان یک شکست دیگر به ازدواج با اعجوبه تنیس دنیا رضایت داد. برخلاف تصور مراسم ویژه‌ای برگزار نشد و تنها دوستان نزدیک عروس و داماد امکان حضور در مجلس را یافتند.

بی‌حاشیه بودن مراسم ازدواج فدرر و واورينچ به گمنامی همسر مرد سوئیسی پهلو می‌زند. به راستی او کیست؟

صادره از اسلواکی
ماریکا در 9 سالگی همراه پدرش برای اولین بار یک رقابت تنیس را تماشا کرد و از آن پس نتوانست به رشته ورزشی دیگری فکر کند. پدر که علاقه دختر را می‌دید، سد راه حرفه‌ای شدن ماریکا نشد اما اولین مربیان همسر فدرر توصیه کردند این دختر خانم هرچه زودتر وادی تنیس را ترک کند. با این حال سماجت واورینچ چوب پنبه‌ای چسبناک شد و به گوشش چسبید تا دیگر طنین هيچ جمله ناامیدکننده‌ای شنیده نشود.

سرانجام چوب‌پنبه از گوشش بیرون آمد؛ نه با تهدید و ارعاب بلکه با صدای دوستی که او را به تورنمنتی بزرگ دعوت می‌کرد. این اسلواک‌زاده در سوئیس روزگار خوشی را سپری می‌کرد و به همین دلیل تغییر تابعیت داد. از تاتی‌تاتی کردن در جمع بزرگان تنیس دنیا تا راهیابی به لیست صد تنیسور برتر دنیا راهی به کوتاهی یک ملاقات طی شد.

آغاز داستان
واورینچ در حال آماده‌سازی برای حضور در رقابت‌های المپیک سیدنی به چیزی غیر از سربلند کردن کشور جدید خود در رقابت‌های تیمی فکر نمی‌کرد اما وقتی ناامید از این فستیوال جهانی خارج شد، دل‌مشغولی‌های متفاوتی داشت. او و راجر فدرر در سیدنی برای اولین بار همدیگر را ملاقات کردند. یک‌سال بعد داستان آن‌قدرها هم شیرین نبود.

ماريكا به دلیل آسیب‌دیدگی از ناحیه پا عطای حضور در رقابت‌های تنیس را به لقایش بخشید. فرود او با اوج فدرر توأم شد. حالا دلیل دیگری برای علاقه به راجر وجود داشت؛ قهرمانی‌های پیاپی نفر اول تنیس دنیا.

واورینچ نامزد خود را یک الگوی بزرگ می‌دانست. دوران قبل از ازدواج آن‌ها بسیار طولانی شد؛ درست به اندازه اوج و حضیض راجر فدرر. آن‌ها سرانجام هفته گذشته رسما رضایت دادند زیر یک سقف زندگی کنند.

5 نکته از زندگی شخصی واورینچ
1. ماريكا در 2 سالگی اولین مهاجرت به خارج از اسلواکی را تجربه کرد.
2. واورینچ 3 سال بزرگ‌تر از فدرر است.
3. بالاترین رتبه همسر راجر عنوان هفتاد و ششمی در اول سپتامبر 2001 است.
4. واورینچ در 9 سالگی برای اولین بار صاحب یک مربی به نام ناوارا تیلوا شد.
5. والدین ماريكا از طریق درآمد جواهر فروشی شخصی خود در شافهاوسن سوئیس امرار معاش می‌کنند.

برش
فدرر به دنیای دیگری پرتاب شده است. ناکامی‌های پی‌درپی در تورنمنت‌های مختلف یک‌سال اخیر، ایجاد یک تغییر کلی در زندگی شخصی و حرفه‌ای راجر را ضروری جلوه می‌داد.

نمی‌دانیم مرد شماره 2 تنیس دنیا بر شدت تمرین‌ها و تنوع ایده‌هایش افزوده یا نه اما درباره تغییر کیفیت زندگی شخصی او تردیدی وجود ندارد. واورینچ پل صعود راجر به قله تنیس دنیا می‌شود.