خرید شال ایرانی آمریکایی در کورس سوم سرمربی تیم ملی شد

افشين قطبي امروز به صورت رسمي به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال ايران انتخاب شد تا بالاخره در کورس سوم و پس از دایی و مایلی کهن، این بار در رقابت با سه کاندیدای دیگر، نیمکت تیم ملی را از آن خود سازد.به گزارش خبرنگار ورزشی ، افشين قطبي كه توانست با تيم فوتبال پرسپوليس به قهرماني هفتمين دوره ليگ برتر دست يابد، امروز به طور رسمي به عنوان سرمربي تيم ملي انتخاب شد، در اوايل فصل جاري ليگ برتر نتوانست با اين تيم تهراني ادامه فعاليت دهد و به واسطه ناکامی با پرسپولیس به یک باره این تیم را رها کرده و پس از سمت استعفا، ايران را ترك كرد.
 
وی پس از خروج از ایران در گفت و گو با رسانه‏های بیگانه راجع به ورزش ایران مسائلی را مطرح ساخت که شانس حضورش بر روی نیمکت‏های فوتبال را به حداقل کاهش داد اما ناكامي تيم ملي در مراحل مقدماتي جام جهاني 2010 افريقاي جنوبي باعث شد علي دايي بركنار شود و فضای لازم برای بازگشت قطبی توسط عده‏ای از رسانه‏های حامی‏اش فراهم شود.
 
با این حال این بار حتی توان علی‏ کفاشیان نیز برای انتخاب قطبی نتوانست تعیین کننده باشد و محمد مايلي كهن كه سابقه حضور در اين تيم را هم در كارنامه داشت، جايگزين آقاي گل فوتبال جهان شد.
 
این مسئله زمانی قطعی شد که یکی از سایت‏های دولتی به نقل از یک مقام آگاه در فدراسیون فوتبال اعلام کرد، افشین قطبی تمایل بسیار زیادی برای حضور در تیم ملی داشت اما آخرین حرکت وی برای بالا بردن شانس انتخابش باعث شد اعضای هیات رئیسه فدراسیون جملگی رای به حذف وی از جمع گزینه دهند و با نگاه‌ ویژه‌ای برنامه‌های محمد مایلی کهن را بررسی کنند.
 
وی در خصوص پیشنهاد قطبی که منجر به حذف وی از جمع گزینه ها شد، توصیح داد: افشین قطبی برای بالا بردن شانس انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی از طریق یک واسطه به یکی از اعضای هیات رئیسه اعلام کرده است من حاضرم در صورتی که به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شوم پول نگیرم و مبلغی هم به فدراسیون بپردازم! پیشنهاد قطبی زیاد به مذاق مسوولان فدراسیون خوش نیامد چرا که شان فدراسیون فوتبال ایران و تیم ملی بسیار بالاتر از اینست که یک مربی برای رسیدن به نیمکت تیم ملی پول پرداخت کند. به همین دلیل پس از طرح این موضوع در جلسه شنبه شب کمیته تیم‌های ملی اکثریت اعضا رای به حذف نام افشین قطبی از جمع گزینه‌های هدایت تیم ملی می‌دهند.

بدین ترتیب محمد مایلی‏کهن بار دیگر سرمربی تیم ملی فوتبال شد تا پیش‏بینی‏ها، این بار با قطیعت همراه شود اما او فقط 15 روز در راس تيم  ملی ماندگار شد و مسائل جانبي که به بخشی از آنها توسط رسانه‏های حامی این مربی ایرانی آمریکایی دامن زده شد، باعث شد کفاشیان این بار راساً مایلی‏کهن را برکنار و گزینه خود را به عنوان سرمربی تیم ملی، منصوب نماید.
 
امیر قلعه نویی (سرمربی استقلال تهران)، محمود ياوري (سرمربي سابق تيم راه آهن تهران) و منصور ابراهيم زاده (سرمربي فعلي تيم ذوب آهن اصفهان)، ديگر گزينه هاي سرمربيگري اين تيم بودند که به نظر می رسد، انجام مذاکرات نهایی با مسئولان فدراسیون فوتبال برای هدایت این تیم در سه دیدار باقی مانده در مرحله مقدماتی جام جهانی، بیانگر این موضوع است که تشخیص فدراسیون چنین بوده که تنها او می‏تواند، زمینه صعود تیم ملی را به جام‏ جهانی فراهم سازد و روی تضمینش برای صعود ایران به جام جهامی حساب باز کرده‏اند.
 
سرمربی ایرانی – آمریکایی تیم ملی فوتبال ایران، پس از انتخاب مایلی‏کهن همچون هنگامه انتخاب دایی، اینچنین صریح صحبت کرد و مسائلی را بیان نمود که انتظار می رود همانگونه که تضمین آن را داده، به آنها عمل کند تا حرف هایش جنبه غلو پیدا نکند.
 
کمک مربی اسبق تیم ملی کره در گفت و گویی اظهار داشته بود، من دلم براي مردم مي‌سوزد که هواداران واقعي تيم ملي هستند. چرا که دوست داشتم با پيروزي در سه بازي آينده شادي بزرگ را به مردم هديه کنم. اگر من سرمربي تيم ملي مي‌شدم به طور يقين به جام جهاني صعود مي‌کرديم.
 
وي ادامه داده بود: در حالي که اصلي‌ترين گزينه براي سرمربي‌گري تيم ملي بودم نمي‌دانم چرا من را انتخاب نکردند. اما پشيمان خواهند شد ولي وقتي تيم ملي به جام جهاني صعود نکرد ديگر پشيماني سودي نخواهد داشت. با توجه به اينکه من اصلي ترين گزينه بودم اما ناخودآگاه مايلي کهن انتخاب شد و مانند آن زمان که دايي به جاي من انتخاب شد خيلي دلگير شدم. به خدا سوگند من فقط دلم براي مردم مي سوزد. دوست داشتم يک شادي بزرگ را براي مردم ايران بياورم. چرا که از دو کره شناخت کاملي دارم.
 
باید تا خردادماه صبر کرد و دید او می‏تواند به وعده خود عمل نماید و همچنان در نزد هوادارنمش لقب امپراتور را حفظ کند یا این بار با چهره‏ای متفاوت ایران را به یک باره ترک خواهد کرد؟
 
گفتنی است، قطبی پس از 155 روز بار دیگر فردا راهی تهران خواهد شد تا با دو مربی هلندی و یک مربی ایرانی که از محصص به عنوان گزینه یاد می‏شود، ماموریتی که مدعی شده می‏تواند با موفقیت پشت سر بگذارد، به سرانجام برساند.