خرید شال مردودی از سال اول دبیرستان حذف می‏شود

رئیس مرکز آموزش های دوره متوسطه، پیش دانشگاهی و هنرستانهای فنی و حرفه ای و کار و دانش گفت: در صورت تصویب در مراجع قانونی، مردودی از پایه اول متوسطه حذف می شود.

دکتر لطف الله عباسی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر افزود: پیشنهاد کرده ایم که ارزشیابی هر درس در پایه اول متوسطه به صورت جداگانه انجام گیرد تا اگر دانش آموزی در درسی مردود شد مجبور به تکرار پایه نباشد و بتواند همراه با آزمون سال دوم با شرایط و ضوابط خاصی دروس مردودی را امتحان دهد.

پیش از این مردودی در سالهای دوم و سوم متوسطه حذف شده بود و دانش آموزان این دو پایه مجبور به تکرار پایه نیستند و می توانند دروس افتاده را در سالهای بعد امتحان دهند.

رئیس مرکز آموزشهای دوره متوسطه، پیش دانشگاهی و هنرستانهای فنی و حرفه ای و کار ودانش ادامه داد: چون دانش آموزان نمی توانند در یک یا چند درس نمره قبولی کسب کنند و در نتیجه مردود می شوند، دچار تکرار پایه خواهند شد و به همین دلیل این پیشنهاد را به مراجع قانونی ارائه کرده ایم.

عباسی تاکید کرد: اگر این طرح در مراجع قانونی تصویب شود، ضمن جلوگیری و کاهش پیامدهای نامناسب فردی، اجتماعی ، فرهنگی و اتلاف منابع، کارآیی نظام آموزشی در دوره متوسطه را بالا خواهد برد.