خرید شال صفار: ارائه 60 مجوز به روزنامه ها در دولت نهم

وزیر ارشاد گفت: در دولت نهم به 60 روزنامه مجوز داده شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین صفار هرندی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از پایان جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی مبنی بر علت عدم اقبال مردم نسبت به احزاب ، گفت: اگر مردم نسبت به احزاب رویکردی ندارند به خاطر عملکرد خودشان است.

وی افزود: رفتاری که گروه های سیاسی اتخاذ می کنند در این خصوص تاثیر گذار است در حالیکه احزاب برای تضمین یک آینده قوی تر نیازمند رویکرد و اقبال مردم نسبت به خود هستند.

وزیر ارشاد ادامه داد: مشکلی که در دوران اخیر گریبانگیر احزاب شده است این است که بسیاری از احزاب در آستانه انتخابات راه می افتند یا تشکیل می شوند و سپس از بین می روند و در حقیقت مولود یک موضوع خاص مناسبتی هستند.

صفار هرندی همچنین گفت : برخی از احزاب که در آستانه انتخابات متولد می شوند از اریکه قدرت به زیر کشیده شده و پس از انتخابات اینگونه به نظر می رسد که مرده اند.

وی در ادامه در پاسخ به سئوال دیگری درباره اظهارات منتقدین دولت نسبت به تعداد کم ارائه مجوز به روزنامه ها، گفت: آمار دقیق ارائه مجوز به روزنامه ها در خاطرم نیست اما تعداد مجوزهای روزنامه ها به طور کلی 150 مجوز است که 60 مجوز مربوط به این دوره است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در پاسخ به سئوالی درباره چگونگی فعالیت کاندیداها در انتخابات تصریح کرد: کاندیداها در بدو شروع فعالیت های انتخاباتی باید چهارچوب های قانونی و معیارهایی را رعایت کنند چرا که در غیر این صورت طبیعی است که اثر زشت و ناپسندی را از خود برجای خواهند گذاشت. لذا باید به معیارهایی پایبند باشند.

صفار هرندی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر الحاق خبرگزاری ها به قانون مطبوعات، گفت: با این قانون سرگردانی و بدون نسبت بودن خبرگزاری ها با یک جایگاه قانونی حل شده و اکنون یک تکلیف پیدا کرده اند و همه این موارد به طور کلی در قانون جامع رسانه ای لحاظ خواهد شد.

وی در پاسخ به سئوالی درباره شایعات مطرح شده در خصوص اینکه خبرنگاران ستاره دار خواهند شد، گفت: ما به هیچ یک از خبرنگاران درجه نمی دهیم.