خرید شال سوريان:در قانون جديد كار دشواري دارم

دارنده‌ سه مدال طلاي كشتي فرنگي جهان گفت: از مسابقات انتخابي تيم ملي به ميادين كشتي برمي‌گردم.

حميد سوريان كه پس از المپيك پكن حدود هشت ماه از ميادين دور بوده است، در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: مدتي است كه تمريناتم را شروع كرده‌ام ولي در يك ماه اخير تمريناتم منظم‌تر شده و به شرايط بسيار بهتري رسيده‌ام.

وي در پاسخ به اين سوال كه از چه زماني به ميادين بازخواهي گشت؟ گفت: با تغيير قانون كار براي من و ساير كشتي‌گيران دشوار شده است. هنوز با اين قانون مسابقه نداده‌ام كه بفهمم شرايطم در اين قانون چگونه است. اما، استارت كارم را از مسابقات انتخابي تيم ملي در خرداد ماه مي‌زنم و سپس تورنمنت‌هاي مختلفي مانند لهستان و اوكراين پيش‌رو است كه با صلاحديد كادرفني به مسابقات برون مرزي هم خواهم رفت.

وي در رابطه با حرف‌هايي مبني بر تغيير وزن خود ابراز داشت: هنوز نامشخص است كه در كدام وزن كشتي خواهم گرفت. پس از المپيك چند ماهي تمرين نكردم و دچار اضافه وزن شدم اما، پس از مشورت با برخي افراد به اين نتيجه رسيدم كه چند ماهي تمرين منظم داشته باشم تا ببينم در آن شرايط وزنم چگونه خواهد بود. اگر به حالت قبلي بازگشت در 55 كيلو مي‌مانم در غير اين صورت به 60 كيلو خواهم رفت.

سوريان در پايان درمورد تركيب اعزامي كشتي فرنگي ايران به مسابقات قهرماني آسيا گفت: تيم جواني به مسابقات آسيايي مي‌بريم كه خيلي ازآنها براي نخستين بار در چنين ميداني كشتي مي‌گيرند. تغيير قانون هم همه چيز را نامشخص كرده است ولي من به اين تيم خصوصا در وزن‌هاي 74، 84 و 96 كيلوگرم اميدوارم.