خرید شال تفکر درستی بر فدراسیون فوتبال حاکم نیست

کارشناس فوتبال کشور حاکم نبودن تفکر درست و منطقی بر فدراسیون فوتبال و کمیته تیم های ملی را عامل مشکلات اخیر فوتبال کشور عنوان کرد.

مسعود معینی با بیان این مطلب به مهرافزود: متاسفانه تفکر درست و منطقی بر فدراسیون فوتبال نسبت به انتخاب سرمربی تیم ملی حاکم نبود و تصمیمات کمیته تیم های ملی آینده نگری لازم را نداشت و حتی چنین به نظر می رسد که در انتخاب مایلی کهن فدراسیون فوتبال تصمیم گیرنده نبود.

معینی با بیان اینکه جو کنونی به هیچ وجه به نفع فوتبال کشور نیست اضافه کرد: به نظر من خود مایلی کهن در مورد مسائلی که این روزها در فوتبال کشور بوجود آمده مقصر است. سرمربی تیم ملی در همه جای دنیا باید از مقبولیت و محبوبیت برخوردار باشد و ظرفیتی به اندازه فوتبال یک کشور را داشته باشد اما ایشان خودش عامل درگیری و تنش در فوتبال شد در حالیکه می توانست با سعه صبر و سکوت از بروز چنین جوی در فوتبال کشور جلوگیری کند.

کارشناس فوتبال کشور با بیان اینکه به نظر من مایلی کهن قصد داشت خودش را دوباره مطرح کند اظهار داشت: فدراسیون فوتبال توان و مقبولیت مایلی کهن برای پذیرش هدایت تیم ملی در شرایط ناامید کننده فعلی را می دانست با این وجود هرگز تلاش نکرد تا مانع از ورود سرمربی تیم ملی به حواشی شود و او را کنترل کند.

وی با انتقاد از محمدمایلی کهن در دامن زدن به بحران کنونی اظهار داشت: از آقای مایلی کهن که از نظر ویژگی های اخلاقی و رفتاری در جامعه فوتبال چهره برجسته و شناخته شده ای هستند تعجب می کنم که چرا خودش به این تنش ها دامن زد. ایشان در چنین شرایط سختی که تیم ملی راه دشواری برای صعود به جام جهانی دارد، مسئولیت تیم ملی را پذیرفت و خود او با اعمال و گفتارش بیشترین لطمه را به تیم ملی زد و آن را به حاشیه برد.

معینی با اشاره به اظهارات مایلی کهن در دو بیانیه منتشر شده از سوی وی اظهار داشت: این ادبیات در شان فوتبال ما و مربی اخلاق گرایی نظیر مایلی کهن نبود. من تصور می کنم او با این دو بیانیه می خواست دوباره خودش را مطرح کند و متوجه عواقب آن نبود.

وی با اشاره به افت فوتبال ایران در رده ملی و باشگاهی اظهار داشت : شکست ایران مقابل عربستان و متزلزل شدن راه صعود ایران به جام جهانی در کنار نتایج ضعیف نمایندگان فوتبال باشگاهی ایران در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بیانگر این است که فوتبال ما روند نزولی را طی می کند و متاسفانه اینگونه حاشیه ها نیز به این روند نزولی سرعت می بخشد.

کارشناس فوتبال کشور با تاکید بر اینکه تیم ملی در مقطع فعلی باید هر چه سریعتر به ترمیم شرایط روحی و روانی خود بپردازد یادآور شد: تیم ملی کار سختی برای صعود به جام جهانی دارد اما در فوتبال هیچ چیز غیر ممکن نیست و با شکست کره شمالی می توانیم فوتبال را از بحران خارج کنیم و با زنده شدن امید صعود بار دیگر اتحاد و یکپارچگی بر فوتبال ملی حکم فرما شود.