خرید شال ضرغامی: پخش مختارنامه نزديك است

مهندس عزت الله ضرغامي رئيس سازمان صدا و سيما گفت: قسمت مربوط به وقايع كربلا به درخواست بنده به اين پروژه اضافه شد و از آقاي ميرباقري درخواست كردم براي چند شخصيت تاريخي كربلا نقش اضافه كند تا اين كار در سازمان صدا و سيما به يادگار بماند.

به گزارش فارس ، رئيس سازمان صدا و سيما ضرغامي امروز به همراه حسن اسلامي مهر رئيس مركز سيما فيلم، مرتضي ميرباقري معاون سيما، كاظم جلالي نماينده شاهرود در مجلس و عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي و برخي ديگر از مديران و مسئولان به شاهرود رفت تا از نزديك شاهد فيلم‌برداري بخش‌هاي مربوط به واقعه كربلا باشد.

بنا بر اين گزارش، مهندس ضرغامي در حاشيه اين بازديد گفت: به اعتقاد من حضور در اين جمع دعوتي از جانب خداست تا در اين مجموعه منحصر به فرد حضور پيدا كنيم.

اين سريال يك كار متفاوت و الهي است و از اساتيد برجسته سينما و تئاتر مانند مهدي فخيم‌زاده، اكبر زنجان‌پور، محمد فيلي و فريبرز عرب‌نيا در آن استفاده شده است كه بايد از آنها سپاسگزاري كنم.

رئيس رسانه ملي تصريح كرد: مردم ما خيلي وقت است كه انتظار مي‌كشند تا اين مجموعه را تماشا كنند و اخبار جسته و گريخته‌اي كه از اين سريال منتشر شده، منجر شده تا مردم ما روزشماري ‌كنند كه اين سريال را ببينند و بابي در جهت معرفت براي آنها باز شود و الحمدالله چيزي به اتمام كار نمانده است.

وي گفت: قسمت مربوط به وقايع كربلا به درخواست بنده به اين پروژه اضافه شد و از ميرباقري درخواست كردم تا اين كار در سازمان صدا و سيما به يادگار بماند و دوباره هم تقاضا كردم براي چند شخصيت ديگر در كربلا نقش اضافه كنند. ممكن است اين كار دو سه هفته ديگر به طول بينجامد ولي در نهايت يك كار پر و پيمان توليد مي‌شود.

ضرغامي افزود: در غرب وقتي مي‌خواهند عظيم‌ترين پروژه‌ها را نام ببرند معيارشان مالي است ولي اين پروژه كه البته خرج زيادي هم دارد با عامل مالي قياس نمي‌شود بلكه وجود عوامل خوب براي ما اهميت دارد و ما در حال حاضر هنرمندان برجسته‌اي داريم كه مي‌توانند دين خود را به اسلام ادا كنند.

رئيس سازمان صدا و سيما با بيان اين كه در ساختار راديو و تلويزيون، مجموعه‌هاي نمايشي نقش بي‌بديلي دارند، تصريح كرد: اين مجموعه‌ها نياز به تحقيقات و انجام كارهاي زيادي دارند و با توجه به حساسيت اين مجموعه‌ها در زمينه ديني كه البته روايت‌هاي مختلفي درباره آنها وجود دارد، مطمئناْ با چالش مواجه مي‌شويم.

وي از ميرباقري قدرداني كرده و اظهار داشت: از «داوود ميرباقري» كه عمرش را در اين كار گذاشته و سريال امام علي(ع) از نمونه‌هاي بارز كار اين شخص است، تشكر مي‌كنم و وي در اوج پختگي و تجربه اين سريال را مي‌سازد.

رئيس سازمان صدا و سيما سخنان خود به نظرسنجي‌هاي صورت گرفته پيرامون فيلم‌هاي سينمايي و تلويزيوني كه درايام نوروز پخش شدند، اشاره كرد و در اين باره اظهار داشت: در نظرسنجي‌هايي كه انجام شده تله‌فيلم «پسرها سرباز به دنيا نمي‌آيند» در نوروز 88 از نظر جذب مخاطب اولين فيلم شناخته شد و رتبه اول را كسب كرد و در كنار آن فيلم «ميليونر زاغه نشين» كه يك فيلم آمريكايي است، مقام چهاردهم را كسب كرد و اين نشان مي‌دهد كه با هزينه‌هاي بالا نمي‌توان مخاطب را جذب كرد.

وي تصريح كرد: به ياري خداوند هر قدمي كه ما را به عشق به خاندان اهل بيت برساند و سعي كند گوشه كوچكي از اتفاقات كربلا را به تصوير بكشد كار خوبي است و بدانيد كه اين كار هم يك كار كربلايي است.

همچنين ملت ما در حال حاضر به اين فرهنگ مي‌بالد و ما از خودمان چيزي نداريم و انشاء‌الله اين كار ذخيره آخرت تمامي دست‌اندركاران باشد.