خرید شال شيوع آنفلوانزاي خارجي در ايران

“ايرج خسرونيا” رييس جامعه متخصصان داخلي ايران از شيوع نوع جديد آنفلوآنزاي ويروسي در فصل بهار در کشور خبر داد و گفت: منشا اين بيماري ويروسي، احتمالا مسافراني هستند که از خارج کشور به ايران مي آيند.

خسرونيا امروز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي ايرنا گفت: علائم اين بيماري ويروسي اسهال، استفراغ، دل درد، سرفه، سردرد و تب است.

به گفته اين متخصص داخلي، ويروس آنفلوآنزاي جديد از طريق دست دادن، بوسيدن، سرفه و آب و غذاي آلوده به افراد منتقل مي شود.

خسرونيا در باره مدت زمان ماندگاري اين ويروس در بدن گفت: ويروس جديد آنفلوآنزا ممکن است دو تا سه روز در بدن فرد مبتلا بماند.

وي افزود: اين ويروس ممکن است در افرادي که از قواي جسماني ضعيفي برخوردارند، بيشتر از دو تا سه روز در بدن باقي بماند و در مواردي ممکن است مبتلايان را راهي بيمارستان کند.

رييس جامعه متخصصان داخلي ايران افزود: سالخوردگان و کودکان از جمله افرادي هستند که ممکن است به علت ضعف بودن، مدت زمان بيشتري به اين بيماري مبتلا باشند.

خسرونيا از ديگر موارد شايع در سلامتي را وجود گردوغبار در فضا عنوان کرد که باعث تنگي نفس و ناراحتي هاي ريوي کساني مي شود که دچار مشکلاتي از جمله برونشيت هستند.

وي به کساني که دچار تنگي نفس هستند، توصيه کرد که از ماسک هاي کاغذي استفاده کنند.

رييس جامعه متخصصان داخلي ايران گفت:‌ افرادي که دچار تنگي نفس و ناراحتي هاي ريوي هستند در چند روز گذشته بيشتر به بيمارستان منتقل شده اند.