خرید شال روانبخش: حماسه كلمبيا در ژنو تكرار شد

يك كارشناس مسائل سياسي با مقايسه مواضع عزت‌مدارانه احمدي‌نژاد در اجلاس دوربان 2 با جريانات دانشگاه كلمبيا گفت: حماسه كلمبيا در ژنو تكرار شد.

حجت الاسلام قاسم روانبخش دبير سياسي هفته‌نامه «پرتوسخن» در گفت و گو با فارس، درخصوص رفتار خلاف ادب برخي سران كشورهاي غربي در ترك اجلاس دوربان 2 گفت:سخنان احمدي نژاد نظير سخناني بود كه حضرت آيت الله خامنه‌اي در زمان رياست جمهوريشان در سازمان ملل متحد داشتند.

وي افزود: وقتي ايشان بيانات عالمانه و حماسي‌ در افشاگري عليه استكبار جهاني ايراد مي‌كردند در وسط سخنراني هيئت آمريكايي و برخي از هم پيمانانشان جلسه را ترك كردند ولي حضرت آيت‌الله خامنه‌اي كوچكترين لكنتي در بياناتشان جاري نشد، بلكه حماسي‌تر از قبل بياناتشان را ايراد نمودند و اين به عنوان يك پيروزي براي نظام جمهوري اسلامي در آن نشست ثبت شد.

اين كارشناس مسائل سياسي همچنين با مقايسه مواضع عزت‌مدارانه احمدي‌نژاد در اجلاس دوربان 2با دانشگاه كلمبيا گفت: در اين نشست با ترك جلسه از طرف حاميان امريكا و اسرائيل ديديم كه احمدي‌نژاد با سخنان منطقي خود عليه نژاد‌پرستي يك پيروزي ديگري براي جمهوري اسلامي و منطق اسلام و انقلاب به دست آورد.

حجت‌الاسلام روانبخش تصريح كرد: ناتواني و شكست استكبار جهاني در اين ماجرا موجب شد تا چند كشور معدود، تصميم به برهم زدن سخنراني بگيرند و در حالي دوربين‌ها روي اين همايش متمركز بود و شبكه‌هاي مختلف دنيا آن را پخش مي‌كرد كه حضور ملت‌هاي فقير و رنگين‌پوست در آن قابل توجه است.

وي با بيان اينكه اين اتفاق نشانگر آن است كه دوران تبعيض نژادي به پايان رسيده است، تاكيد كرد: اين چند كشور معدود با ترك جلسه فكر مي‌كنند اتفاقي خواهد افتاد در حالي كه مردم با تشويق خود احمدي‌نژاد را به ادامه سخنراني تشويق مي‌كردند.

دبير سياسي هفته نامه پرتو افزود: تشويق‌ها و حمايت‌ها از احمدي‌نژاد آغاز فصل نويني براي گرايش مردم فقير و پابرهنگان به سوي اسلام ناب‌ محمدي(ص) است.

روانبخش با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري در تجليل از شجاعت احمدي‌نژاد گفت: حضور در اينچنين اجلاسي كه احتمال چنين اتفاق‌هايي در آن مي‌رفت و حتي برخي دوستان به احمدي‌نژاد توصيه كرده بودند به اين جلسه نرود نشانه اوج شجاعت وجسارت رئيس جمهور است.

وي خاطرنشان كرد: ملت ايران ملتي است كه همواره سربلند و عزيز بوده است و اين مردم از رئيس جمهوري كه از عزت مردم دفاع كرده ستايش مي‌كنند. چنانچه در طول تاريخ شاهاني مثل نادر شاه كه از روحيه بزرگي برخوردار بوده‌اند بيشتر از شاه سلطان حسين‌ها مورد اقبال مردم بودند.

روانبخش تاكيد كرد: تمام دنيا مي‌داند كه طرفداران تبعيض نژادي خودشان هو شدند ولي اين احمدي نژاد بود كه مورد تشويق قرار گرفت.