خرید شال جريمه پارك دوبله؛ دو هفته توقيف خودرو

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ در خصوص تشديد برخورد با خودروهاي متخلف گفت كه جريمه پارك دوبله دو هفته توقيف است.

سرهنگ سيد هادي هاشمي روز دوشنبه در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينكه آرم‌هاي سال 87 طرح ترافيك از سه‌شنبه (اول ارديبهشت) غير معتبر است، افزود: بر اين اساس خودروهايي كه از روز سه‌شنبه فاقد آرم‌هاي جديد طرح ترافيك هستند، در صورت ورود به محدوده طرح ترافيك غير مجاز محسوب شده و از تردد آنها جلوگيري مي‌شود.

وي با اشاره به اينكه روزانه در تهران بين 850 تا يكهزار دستگاه خودرو رانندگان متخلف توقيف و روانه پاركينگ مي‌شود، گفت: همچنين 2هزار و 500 تا 3 هزار وسيله نقليه غير مجاز نيز روزانه در تهران قفل چرخ مي‌خورند كه بدين ترتيب بايد گفت كه روزانه حدود 4 هزار وسيله نقليه متخلف در تهران توقيف مي‌شود.

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ از اجراي طرح تشديد برخورد با خودروهايي كه اقدام به پارك دوبله مي‌كنند خبرداد وگفت: بر اين اساس تمامي خودروهاي شخصي و سواري و خودروهاي حامل فراورده‌هاي لبني، تجهيزات اداري، تجاري، دارويي و … از دوشنبه هفته آينده ـ هفتم ارديبهشت ماه سال جاري ـ در صورتي كه هنگام تخليه بار اقدام به پارك دوبله و انسداد معبر كنند، چه راننده حضور داشته باشد و چه نداشته باشد توقيف و به دليل انسداد محور قطع جريان ترافيك و ايجاد ناامني و اختلال در عبور و مرور و به هم خوردن نظم ترافيك وسيله نقليه آنها از يك رو زتا يك هفته توقيف مي‌شوند.

وي تاكيد كرد: رانندگان تهراني از توقف دوبله جدا پرهيز كنند چرا كه تيم‌هاي آشكار و نامحسوس و تيم‌هاي موتورسوار و جرثقيل‌هاي راهنمايي و رانندگي از هفته آينده به شدت با اين تخلف در پايتخت برخورد مي‌كنند.