خرید شال محمدرضا رودكي: مشكلي با كادر تيم ملي جودو ندارم

ملي‌پوش سنگين وزن جودوي ايران گفت: پس از انجام عمل جراحي به روي دو زانوي مصدومم دكتر رازي پزشك معالجم عنوان كرد يكي از پاهايم به طور كامل بهبود يافته اما، هنوز پاي چپم كمي مشكل دارد زيرا در عمل جراحي انجام شده سه سانتي‌متر از مفصل پايم از بين رفت و مطابق با نظر پزشك نياز به پيوند استخوان داشت.

محمدرضا رودكي در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: از آنجايي كه حجم بالاي پايين تنه و قدرت عضلات اين بخش در نوع شيوه‌ي معالجه موردنظر پزشك معالج قرار داشت، اين بحث مطرح شد كه اگر عضلات پايم با انجام تمرينات مناسب قدرت بيشتري پيدا كند، به نحوي كه به مفصل آسيب نرسد، امكان ترميم مصدوميت بدون عمل جراحي وجود دارد ضمن آنكه تزريق نوعي داروي خاص نيز به خوبي بخش آسيب ديده‌ي پايم را ترميم كرد. در مجموع روزي دو ساعت بدنسازي با نظارت مستقيم دكتر بهرامي‌نژاد انجام مي‌دهم.

وي با بيان اينكه با انجام تمرينات مناسب به آمادگي كامل خواهد رسيد؟ تاكيد كرد: پس از كسب سلامت و آمادگي كامل مدال‌هايي را كه از جودو طلب دارم، دوباره به دست خواهم آورد.

ملي‌پوش المپيكي ايران در پاسخ به اينكه برخي عنوان مي‌كنند وي از انگيزه‌ي كافي براي بازگشت به عرصه‌ي قهرماني برخوردار نيست؟ خاطرنشان كرد: اين موضوع را تاحدي قبول دارم. ولي بايد توجه داشت پس از آنكه در مسابقات آسيايي ازبكستان در سال 2004 به نشان طلا دست يافتم و به عنوان ستاره‌ي مسابقات معرفي شدم و جايزه‌ي ايپون تروفي را دريافت كردم، عملا اسمم در جودو نبود و مدال‌هايم از نظرها رفت. من به حق خودم نرسيدم و بنابراين در نظر دارم با دستيابي به آمادگي صد درصد در مسابقات شركت كنم و به حق خودم برسم.

اين ملي‌پوش درباره‌ي كادر جديد تيم ملي پس از المپيك پكن اظهار كرد: هيچ مشكلي با اين كادر ندارم و به عنوان يك ملي‌پوش با مربيان تيم ملي كار مي‌كنم و اين موضوع ربطي به ورزشكار ندارد البته هر ورزشكار مي‌تواند نقطه نظرات خاص خود را درباره‌ي كادر تيم ملي داشته باشد. آرش ميراسماعيلي در ورزش ايران و جودو آسيا و جهان عنوان كمي نيست و به لحاظ پشتكار در انجام تمرينات در ايران بهترين بوده است. من كاري به سياست‌هاي فدراسيون و مسايل حاشيه‌اي ندارم اما، تصور مي‌كنم گزينه‌هايي مانند ميراسماعيلي، ميران و آخوندزاده كه در حد خود بهترين‌ها هستند مي‌توانستند در فرصت زمان مناسب‌تري در قالب مربيگري تيم ملي قرار بگيرند.

وي افزود: به نظر مي‌رسد مي‌توانستيم جلوي برخي از حاشيه‌ها را بگيريم و اگر به شيوه‌ي قبلي روند تيم ملي جودو ادامه مي‌يافت و اين گزينه‌ها نيز به تيم ملي تزريق مي‌شدند، مي‌توانستيم بهترين نتايج را در رقابت‌هاي آتي كسب كنيم.

رودكي خاطرنشان كرد: تيمي كه در مسابقات آسيايي كره جنوبي به مقام قهرماني رسيد، تيم بسيار قدرتمندي بود كه در مصاف با حريفان شاخص آسيايي اين مقام را بدست آورد. در حالي كه برخي عنوان كردند مسابقات آسيايي 2008 سطح بالايي نداشت و ساير حريفان براي كسب سهميه‌ي المپيك نيامده بودند. كسي كه اين حرف را مي‌زند اصولا جودو را نمي‌شناسد. به هر حال تصور مي‌كنم بايد قالب حركتي گذشته را حفظ مي‌كرديم و نيروهاي شاخص به اين قالب تزريق مي‌شدند.

ملي‌پوش 100+ كيلوگرم جودو ايران در پاسخ به اين سوال كه آيا با پتانسيل فعلي امكان تكرار عنوان قهرماني آسيا وجود دارد، گفت: شايد نفرات جديدي به دليل خداحافظي يا مصدوميت بازيكنان قديمي در تركيب تيم ملي قرار گرفته‌اند اما، در اصل نفرات تيم ملي عوض نشده‌اند و مي‌توانم بگويم نفرات فيكس حال حاضر تيم ملي بازيكنان قديمي هستند كه همواره در رقابت با سايرين بوده‌اند.

وي يادآور شد: آرش ميراسماعيلي را مربي مي‌دانم كه در زمان بازيگري هيچ كس به اندازه‌ي وي تمرين نمي‌كرد و مي‌توانست در بحث بدنسازي بسيار كمك حال تيم ملي باشد بزرگترين اشكال در سيستم قبلي تيم ملي مساله‌ي بدنسازي بود و همان طور كه عنوان كردم ميراسماعيلي در اين زمينه مي‌توانست مشكل تيم ملي را برطرف كند. در هر حال جودو ايران فراتر از جودو آسياست و بايد توجه داشته باشيم كه ديگر بدست آوردن عناوين پنجم جهاني كافي است و بايد هدف را فراتر از آسيا ديد و براي كسب مدال جهاني و المپيك تلاش كرد. مطمئنا پتانسيل لازم وجود دارد. اعتقاد دارم اگر پيش از المپيك پكن روند تمرينات مناسب ادامه مي‌يافت و مشكلات حاشيه‌اي وجود نداشت به شخصه مي‌توانستم مدال بگيرم و مدال المپيك حقم بود.

اين ملي‌پوش درباره‌ي رجبي و خسروي‌نژاد به عنوان سنگين وزن‌هاي حال حاضر تيم ملي خاطرنشان كرد: مسعود خسروي‌نژاد گزينه‌ي خوبي است و درباره‌ي رجبي نيز همين اعتقاد را دارم اما، مساله‌ي مهم اين است كه اگر بخواهيم رجبي را از 100- كيلوگرم به يك وزن بالاتر بياوريم بايد توجه داشته باشيم كه خلا و ضعف 100- كيلوگرم كه هميشه مشكل تيم ملي بوده است را پر كنيم. در اين ميان نيك‌بين مي‌تواند گزينه‌ي خوبي براي اين وزن باشد. درباره‌ي رجبي ميان تنه‌ي وي ضعيف است و بايد در اين بخش با انجام تمرينات بدنسازي به قدرت لازم دست يابد و به اصطلاح تنه به تنه‌ي سنگين وزن‌ها بزند. سعيدي خسروي‌نژاد نيز چندين سال در رده‌ي سنگين وزن حضور داشته و از تجربه‌ي كافي برخوردار است.

وي در پايان درباره‌ي برنامه‌ي خود براي مسابقات جهاني جودو در سال 2009 تصريح كرد: تاكنون از تجربه‌ي حضور در مسابقات جهاني 2005 و 2007 برخوردارم و مسابقات جهاني 2009 هلند مي‌تواند سومين تجربه‌ي من از حضور در چنين ميداني باشد. با تمرينات لازم در شرايط ايده‌آل قرار خواهم گرفت و تاكيد مي‌كنم مصدوميت باعث افزايش وزنم به 160 كيلوگرم شد اما، در حال كاهش وزن بدنم هستم و با وزن معادل 140 كيلوگرم در بهترين شرايط ممكن قرار خواهم گرفت.