خرید شال فكري:تيم ملي متعلق به همه است؛ نه مايلي‌كهن

مربي تيم فوتبال استقلال تهران گفت: مايلي‌كهن به بي‌راه مي‌رود و با اين كارها آرامش تيم ملي را به هم مي‌زند.

به گزارش ايسنا؛ محمود فكري مربي تيم فوتبال استقلال تهران و دستيار امير قلعه‌نويي در اين تيم پيرامون بيانيه‌اي كه محمد مايلي‌كهن عليه امير قلعه‌نويي سرمربي تيم استقلال و همچنين اطرافيان او صادر كرده است، اظهار كرد: مايلي‌كهن با اين كارها به بي‌راه مي‌رود و باعث به هم خوردن آرامش و تمركز تيم ملي مي‌شود. او اكنون به جاي اينكه خودش آرامش داشته باشد و اين آرامش را به تيم ملي هم ملحق كند با چنين موضع‌گيري‌هايي تنها حواشي تيم ملي را افزايش مي‌دهد. اكنون بايد تمام فكرها و اذهان عموم مردم و هم‌چنين مجموعه‌ي فوتبال كشور در جهت مثبتي به تيم ملي و سرمربي او باشد اما، كارهايي كه مايلي‌كهن نظير انتشار اين بيانيه انجام مي‌دهد همه را از كنار خود دور مي‌كند.

وي افزود: مايلي‌كهن بايد بداند كه تيم ملي متعلق به همه مردم است نه سرمربي. او نبايد احساس كند تيم ملي متعلق به اوست و در اين جايگاه بخواهد چنين رفتارهايي را داشته و به همه بي‌احترامي كند.

فكري همچنين درباره شرايط فعلي تيم استقلال گفت: خوشبختانه وضعيت خوب است و تمرينات پس از بازي سايپا به شكل منظم و روحيه‌بخشي پيش مي‌رود. گرچه حاشيه‌ها و موضوعات رسانه‌اي مختلف تا حدودي روي بازيكنان ما در بازي‌هاي اخير تاثيرگذار بود. اما معتقدم نبايد به آن‌ها توجه‌اي مي‌كرديم و اكنون به بعد هم بايد بدون توجه به اين مسائل مسابقات‌مان را يكي پس از ديگري سپري كنيم.

وي گفت: ما مي‌توانيم با پيروزي برابر تيم ام‌صلال قطر در وضعيت مناسبي در جدول گروه‌مان پيدا كنيم ضمن اينكه هنوز براي قهرماني در ليگ برتر شانس داريم و نبايد از آن هم غافل شويم.

فكري درباره بازي تيم استقلال مقابل ام‌صلال نيز گفت: آن‌ها تيم قدرتمندي دارند و قطعا براي كسب امتياز از تيم ما به ورزشگاه آزادي خواهند آمد. ما نبايد به شكست 8 بر 2 اين تيم در بازي گذشته توجه‌اي بكنيم چرا كه اين بازي در سرنوشت آن‌ها در جدول رده‌بندي ليگ قطر تاثيري نداشت و در آن بازي شايد از نفرات ذخيره خود استفاده كردند و البته بي‌انگيزه هم بودند. قطعا اين تيم برابر استقلال چنين رويكردي نخواهد داشت و با تمام قوا و اميد به صعود از اين گروه به تهران مي‌آيد.

فكري در پاسخ به اين سوال كه چرا استقلال معمولا در هفته‌هاي پاياني ليگ برتر اوضاع اينچنين پيدا مي‌كند، گفت: تيم‌هايي مثل استقلال و پرسپوليس كه براي قهرماني در ليگ برتر برنامه‌ريزي مي‌كنند بايد توجه داشته باشند كه در 34 هفته پيشرو بايد 34 فينال را برگزار كنند چرا كه تمام تيم‌هاي ليگ براي شكست اين دو تيم مطرح تهراني انگيزه بالايي دارند. براي مثال تيم فولاد آن طور برابر ما ايستادگي مي‌كرد اما در برابر راه‌آهن بازي را واگذار كرد.

وي ادامه داد: اما در ليگ امسال تيم ذوب‌آهن به راحتي و بدون حاشيه‌ي خاصي به كورس قهرماني وارد شد و بازيكنانش بدون هيچ فشار رواني خاصي مسابقات را ادامه دادند و در مقطع كنوني قرار گرفتند.