خرید شال کریم صفایی دنبال جذابیت

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان از راه اندازی رشته های جدید در این رشته برای افزایش جذابیت های تیروکمان در کشور خبر داد.

کریم صفایی در گفتگو با مهر گفت: تیراندازی باکمان دو رشته اصلی ریکرو و کامپوند را به خوبی در ایران جا انداخته و برنامه های زیر بنایی آن را شروع کرده است اما به این نتیجه رسیده ایم برای افزایش جذابیت های این رشته مواد جدیدی را راه اندازی کنیم.

وی افزود: ما کارهای خوبی را در بخش تیم های ملی و قهرمانی انجام داده ایم و حالا باید بدنبال راهکارهایی برای جذب علاقه مندان به این رشته یا رشته های جانبی چون کمانگیری روی اسب، فیلدارچری و تیراندازی سه بعدی باشیم.

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان خاطرنشان کرد: سوارکاری روی اسب جذابیت های خاص خود را دارد و هرچند برنامه ای برای حضور در میادین برون مرزی برای این رشته نداریم اما به این نتیجه رسیده ایم تا با حضور یک مربی خارجی آموزشهای مقدماتی را با اصول و پایه درستی دنبال کنیم.

وی تصریح کرد: به همین دلیل اوایل اردیبهشت ماه شاهد حضور یک مربی و مدرس انگلیسی برای مدت دو هفته در ایران خواهیم بود.

صفایی در ادامه به حضور مربی خارجی در دیگر رشته های کمان اشاره کرد و گفت: کامپوند دومین ماده از رشته تیروکمان دارای امتیازات بین المللی و جهانی است و حتی امتیازات آن در رنکینگ های جهانی نیز محاسبه می شود. به همین دلیل از یک سال پیش در خواست خود را برای حضور یک مربی خارجی به کمیته ملی المپیک ارائه دادیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه کمیته ملی المپیک با حضور این مربی در کشورمان موافقت کرده است و امیدواریم بزودی شاهد حضور “آماندوسن” مربی سرشناس نروژی برای هدایت ملی پوشان کامپوند ایران باشیم.