خرید شال هفته‌اي 150 كيلومتر مي‌دوم

حسين فاضلي پس از بازگشت از رقابت‌هاي بين‌المللي فرانسه، آلمان و سوئد گفت: ديگر هيچ‌گاه در رقابت‌هاي برلين شركت نمي‌كنم، چرا كه برخلاف عملكرد خوبي كه داشتم و مسافت زيادي را با پرچم ايران مي‌دويدم، باز هم كسي براي استقبال و تشويق من نيامده بود و بسيار غريبه بودم.

قهرمان دوهاي استقامت پيشكسوتان ايران كه علاقه بسيار زيادي به حضور در رقابت‌هاي استقامت بين‌المللي داشته و عنوان‌هاي مناسبي را هم در رده سني پيشكسوتان كسب كرده است، در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: من امسال از دبي شروع كردم و پس از آن به پاريس، برلين و سوئد رفتم. در هر چهار مسابقه خوب دويدم كه فكر مي‌كنم بهترين نتيجه‌ام در برلين كسب شد. من 21 كيلومتر را در زمان يك ساعت و 20 دقيقه دويدم.

وي ادامه داد: برخلاف نتيجه بسيار خوب در برلين، اما كاملا در اين شهر غريبه بودم. حتي هنگامي كه مي‌خواست مسابقه‌ام شروع شود، لباس‌هايم را به يك خانواده آلماني سپردم. چون كسي را نداشتم كه آنجا كمكم كند. پس از مسابقه هم در آن شلوغي نتوانستم آن خانواده را پيدا كنم. فقط شانس آوردم كه پاسپورتم را به آنها ندادم. در اين سفر اين قدر برايم مشكل پيش آمد كه قصد كردم ديگر در اين رقابت‌ها شركت نكنم.

فاضلي با بيان اينكه توقع بيشتري از بخش فرهنگي سفارت ايران در آلمان داشتم،‌ تصريح كرد: من پيش از سفر نامه نگاري‌هاي لازم را با سفارت ايران در آلمان و به ويژه بخش فرهنگي سفارت انجام داده‌ بودم. اما، متاسفانه در جايي كه بايد به من كمك مي‌شد، اين اتفاق صورت نگرفت.

قهرمان دوهاي پيشكسوتان ايران خاطرنشان كرد: من اين سفر را با حمايت سازمان گردشگري و دانشگاه آزاد اسلامي رفته بودم. پس از بازگشت هم مسوولان دانشگاه آزاد استقبال خوبي از من داشتند كه از همه آنها تشكر مي‌كنم.

وي درمورد ادامه برنامه‌هاي خود نيز يادآور شد: من در هفته چيزي حدود 150 كيلومتر مي‌دوم و تمرين مي‌كنم. فكر مي‌كنم در اين سن و سال آمادگي خوبي دارم. همچنين چند شاگرد هم دارم كه قرار است يكي از آنها سال جاري در رقابت‌هاي دوي ماراتن استكهلم شركت كند.