خرید شال حرف آخر را من می‌زنم نه هدایتی!

به قول معروف بد آورد! زمانی که مصطفوی عطای کار کردن در پرسپولیس را به لقایش بخشید خیلی‌ها توقع داشتند تا با آمدن انصاری فرد به پرسپولیس معجزه‌ای صورت بگیرد اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه پرسپولیس در شرایطی قرار گرفت که حالا سوم شدن در لیگ برتر را هم از دست داده است.

به نوشته وطن امروز، با این حساب انصاری فرد بی‌کار ننشسته و برای اینکه خودی نشان دهد و ثابت کند مدیر موفق و لایقی است نخستین اولتیماتوم را به نلو وینگادا داده و در مصاحبه‌ای گفته است«جام حذفی آخرین فرصت او است».

مدیر عامل پرسپولیس ادامه داده است:«موفقیت در لیگ قهرمانان و قهرمانی در جام حذفی تنها فرصت وینگادا برای بقا در پرسپولیس است و تکلیف ماندن دیگر مربیان را هم سرمربی آتی مشخص خواهد کرد».

وی با بیان همین چند کلمه آب پاکی را روی دست خیلی‌ها می‌ریزد.خیلی‌ها که شاید ترکش اخراج وینگادا به آنها هم اصابت کند. انصاری‌فرد ادامه می‌دهد:« نه با دنیزلی مذاکره کرده‌ایم و نه با مربی دیگری اما آنچه مشخص است اینکه لیگ برتر برای ما از دست رفته است و تنها موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا و قهرمانی در جام حذفی پیش روی ماست. وینگادا کارنامه بدی در لیگ قهرمانان نداشته و تداوم موفقیت وینگادا در این رقابت‌ها نکته مثبت بزرگی در کارنامه او خواهد بود، اما به هرحال این مسابقات تا تابستان ادامه خواهد داشت و ما اگر هم به مراحل بعدی صعود کنیم، تصمیمات درباره کادر فنی فصل بعد زودتر گرفته خواهد شد».

بنابراین می‌توان گفت قهرمانی در جام حذفی یک فرصت ویژه یا به نوعی تنها فرصت این مربی پرتغالی خواهد بود اما این شرایط فقط برای وینگادا نیست. عابدزاده، پیروانی وسعداوی هم در حاشیه امنیت قرار ندارند:« به آنها هم اولتیماتومی برای موفقیت در جام حذفی داده‌ایم چرا که قهرمانی در این مسابقات و کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا در فصل آتی اهمیت زیادی برای ما دارد و نتایج فعلی چندان رضایت‌بخش نیست. تیم پرسپولیس واقعا باید در این جام متفاوت‌تر از بازی‌های گذشته باشد و سرنوشت تمام اعضای کادر فنی هم به آن بستگی خواهد داشت. همچنین اگر در این راه موفق باشیم در پایان فصل پس از مشخص شدن سرمربی تیم، بقای دیگر اعضای کادر فنی چون افشین پیروانی، احمدرضا عابدزاده و نعیم سعداوی در تیم پرسپولیس بستگی به نظر او دارد».

به هر حال او مدیر عامل است و هر تصمیمی که بگیرد اجرا خواهد شد. مشکل بازیکنان، فصل جدید، تمدید قراردادها، علی کریمی، پول اضافی، هدایتی و… از دیگر صحبت‌هایی است که مدیر عامل پرسپولیس درباره آنها بحث می‌کند.

او با اشاره به اینکه مشکل بازیکنان پرسپولیس مربوط به خارج از زمین است پای تمدید قرارداد برای فصل جدید را وسط می‌کشد و می‌گوید:« تقریبا اکثر بازیکنان ما تمایل به ماندن در پرسپولیس و تمدید قراردادشان دارند و مشکل خاصی از طرف آنها در این زمینه نمی‌بینیم و البته گزینه‌های مدنظرمان را مشخص کرده و پس از تعیین سقف قراردادشان در هیات مدیره، کار را نهایی می‌کنیم. امسال چشم و گوشمان کاملا باز است.متاسفانه بازیکنان پرهزینه‌ای هستند که نمی‌توانند برای تیم ما چاره‌ساز باشند. بازیکنانی چون محمد منصوری، حسین بادامکی و… نفراتی بودند که فصل پیش از بازیکنان کلیدی و محوری به شمار می‌رفتند اما چرا باید امسال در بعضی مقاطع جزو ترکیب 18نفره پرسپولیس هم نباشند؟به خوبی می‌دانیم که پس از پایان فصل ممکن است بازار نقل و انتقالات بازیکنان گرم شده و شکل کاذبی به خود بگیرد. لذا از هم‌اکنون با کاندیدایی که مدنظر داریم مذاکراتی انجام شده تا بلافاصله پس از رقابت‌های امسال مشکلی در این زمینه نداشته باشیم. همچنین چندین بازیکن خارجی را هم زیرنظر گرفتیم و قطعا از وجود آنها استفاده خواهیم کرد».

اما وقتی صحبت درباره کریمی می‌شود انصاری‌فرد کمی مکث می‌کند. او درباره ستاره پرسپولیس می‌گوید:«کریمی پرسپولیس را دوست داشته و به این تیم تعصب دارد. فکر می‌کنم کریمی تنها اگر پیشنهاد خوبی از یک تیم خارجی داشته باشد که امکان آن هم با توجه به حضور برجسته‌اش در لیگ قهرمانان ‌آسیا وجود دارد، پرسپولیس را ترک خواهد کرد که البته این نظر ماست و شاید او برنامه و نظرات دیگری در این رابطه داشته باشد. ما به طور جدی خواهان تداوم حضور کریمی در پرسپولیس هستیم و شاید تنها عدم توانایی باشگاه در تامین هزینه‌ای که در پیشنهادات احتمالی به کریمی داده می‌شود، عاملی برای خروج او از پرسپولیس باشد. در عین حال معتقدم اگر او تصمیم به ماندن یا رفتن از پرسپولیس هم بگیرد، این تصمیم ارتباطی به حضور اشخاص دیگر از جمله بنده در این تیم ندارد و بحث ماندن در تیم بزرگی چون پرسپولیس فراتر از این مساله خواهد بود».

انصاری‌فرد درباره صحبت‌های مطرح شده مبنی بر عدم شفافیت قرارداد برخی بازیکنان و همچنین فاکتورها و مسائل مالی ابهام‌آمیز در باشگاه پرسپولیس، ادامه داد:‌«ما یک تشکیلات دولتی هستیم که در زمان تغییر مدیریت، موارد مختلف از جمله مسائل مالی بررسی می‌شود. در حال حاضر ابهامات خاصی در قرارداد بازیکنان وجود ندارد منتها یکسری قول‌های شفاهی به آنها داده شده که برایشان مشکل به‌وجود آورده است».

او پای دلال ها را وسط می‌کشد و می‌گوید:« فصل قبل اتفاقات عجیبی افتاده بود، اما امسال اسیر دلال‌ها بازی نمی‌شویم و کار خودمان را می‌کنیم. با هدایتی هم صحبت‌های لازم انجام شده و قرار است همه چیز در چارچوب باشگاه انجام شود. همچنین صحبت‌هایی مبنی بر اینکه هدایتی در خرید‌های پرسپولیس تصمیم‌ نهایی را می‌گیرد مطرح شده که درست نیست چرا که این مساله کاملا مربوط به مدیرعامل است و بدون امضای او هیچ قراردادی به ثبت نخواهد رسید. حتی در زمان مدیریت قبل هم «داریوش مصطفوی»

در عقد قرارداد با بازیکنان از سوی هیات مدیره اختیار تام داشته است. بنده در شرایط کنونی مدیری هستم که اسیر دلال نمی‌شوم و هیچ کس نمی‌تواند بازیکنی را به من تحمیل کند».