خرید شال تعیین ايران به عنوان محور شرارت از سوی مصر

سرویس بین‌الملل «» ـ یک محور شرارت شامل ایران، قطر و سوریه در تلاشند با کودتایی، حکومت مصر را سرنگون کنند.
به گزارش روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست»، روزنامه «الاهرام»، چاپ مصر، با انتشار این خبر افزوده است که افراد بسیاری از کشورهای گوناگون عربی به همراه ایران، سوریه، قطر، حماس، اخوان‌المسلمین و شبکه تلویزیونی الجزیره در پس این توطئه بوده‌اند.
الاهرام همچنین گزارش داده است که نخستین مرحله از این توطئه، توسط حماس و با شکستن آتش‌بس با اسرائیل در دسامبر گذشته آغاز شده است. این روزنامه مدعی است که در این مرحله و با آغاز حمله اسرائیل به غزه، حماس اعلام می‌کند که به آتش‌بس پایبند نخواهد بود و شروع به حمله موشکی به اسرائیل می‌کند. در مرحله بعد، قطر به عنوان یکی از اعضای محور شرارت، با استفاده از تلویزیون الجزیره، به اعراب القا می‌کند که مصر همراه آمریکا و اسرائیل و علیه حماس است و بدین گونه، می‌خواهد  مشروعیت مصر را در بین اعراب از بین ببرد.
قطر در مرحله بعد، با دعوت از دیگر اعضای محور شرارت یعنی ایران، سوریه و حماس برای شرکت در اجلاس دوحه کوشیده است که تلاش‌های ترکیه، مصر و اتحادیه اروپا برای صلح در منطقه را کم اهمیت نشان دهد. در مرحله آخر، الاهرام مدعی شده است که اخوان‌المسلمین نیز در درون مصر در پی آن بوده اند که با ایجاد آشوب و ناآرامی، رژیم مصر را تغییر دهند و علاوه بر این، اخوان‌المسلمین کوشیده است، با فشار به دولت مصر برای بازگشودن گذرگاه رفح، پیمان صلح مصر و اسرائیل را لغو و جنگ تازه‌ای را آغاز کنند.
به نظر می‌رسد، توهم جورج بوش نیز به مصر سرایت کرده است. گویا، دولتمردان مصر از سرنوشت جورج بوش عبرت نگرفته و می‌کوشند ضعف و سرشکستگی خود در جهان عرب را با فرافکنی به دیگران نسبت دهند.