خرید شال سرمایه‌گذاری سیاه و سفید

شکست برابر جنوا و گل‌هایی که در استادیوم خانگی دریافت شد. بانوی پیر برای بازار نقل و انتقالات آینده خود 30میلیون یورو سرمایه‌گذاری کرده و آماده خرید یک قهرمان بزرگ و تواناست. اما سایر بازیکنان مورد نظر از چه راهی به یووه منتقل خواهند شد؟

به نوشته وطن امروز، فروش بازیکنانی که نقش موثری در تیم نداشتند یا بازیکنانی که می‌توانند با جدایی خود سرمایه مناسبی را روانه باشگاه کنند؟ امکان انجام هر 2 راه وجود دارد و به نظر نمی‌رسد راهی اشتباه باشد.

در بخش نخست یعنی فروش بازیکنانی که موثر نبوده یا با پیراهن بیانکونری موفق عمل نکرده‌اند؛ بازیکنانی نظیر تیاگو و پولسن بیش از سایرین به چشم می‌خورند، 2 بازیکنی که به هیچ وجه انتظارات را برآورده نکرده و هیچ نقش مثبتی را در تیم ایفا نکردند. اما در قسمت دوم، نام 2 ستاره یووه دیده می‌شوند، بوفون سنگربانی که می‌تواند با ترک یووه سرمایه خوبی را روانه باشگاه سیاه و سفید شهر تورینی کند و دیگری مهاجمی فرانسوی که هر فصل نام او در نقل و انتقالات به طرز عجیبی مطرح می‌شود، دیوید ترزگه. لیون برای ترزگه 20 میلیون یورو پرداخت می‌کند! این مبلغ اندکی نیست و می‌تواند مدیران یووه را وارد مذاکره کند.

اما جیجی بوفون؛ تصور یووه بدون جان لوئیجی بوفون امکانپذیر است، یووه می‌تواند شماره یک خود را فروخته و در ازای او فرصت را به منینگر و یک سنگربان شایسته و جوان‌تر به نام فدریکو مارکتی دهد به این ترتیب درون دروازه نیز مشکلی نخواهد داشت. اما درخواست هوداران و چگونگی سرمایه‌گذاری یووه چیست؟ تیفوسی‌ها خواهان عدم تکرار اشتباهی مانند خرید پولسن هستند. در این شرایط خرید بازیکنانی نظیر پولسن قابل بخشش نیست و هیچ هواداری این اشتباه بزرگ را درک نخواهد کرد.

این گروه از مدیران خود درخواست دارند به خرید بازیکنانی شایسته و آینده‌دار مانند تیاگو موتا، زاپاتا، میلیتو، کاسانو، سیلوا، دیه‌گو و کوالیارلا بپردازند و دقت و توجه بیشتری برای صرف هزینه‌ها وسرمایه‌گذاری باشگاه داشته باشند. دفاع یووه نیاز به تغییراتی اساسی دارد، یک بازیکن مستحکم و مقتدر در کنار لگروتالیه و کیه لینی یک نیاز فوق‌العاده برای یووه به شمار میرود، مدافع پالرمو یا بازیکن اودینزه می‌توانند گره‌گشای یووه در این پست در آینده نزدیک باشند.

در میانه میدان یک ستاره دوست‌داشتنی یووه و دنیای توپ گرد را ترک خواهد کرد بنابراین باید فکری برای جانشینی پاول ندود کرد. یک فانتزی‌باز برزیلی گزینه‌ای مناسب و بی‌نظیر خواهد بود، اما جذب دیه‌گو نیز ماه‌هاست که ادامه دارد و تیفوسی‌ها شدیدا از این مساله گلایه‌مندند. میلیتو نیز مهره‌ای شایسته است اما اینتر نیز به آن چشم دوخته و در نهایت کوالیارلا یک مهاجم ارزشمند که توانایی پوشیدن پیراهن سیاه و سفید یووه را دارد.

در پایان فراموش نکنیم که این برنامه و درخواست‌ها زمینه‌ای برای بازگشت دوباره مارچلو لیپی بر نیمکت بیانکونری است تا یووه‌ای به مراتب مقتدر‌تر در اختیار سن مارچلو لیپی قرار گیرد.
در این میان تیفوسی‌ها یوونتوس 2010 – 2009 را اینگونه تصور کردند:مارکتی- گریگرا – لگروتالیه (کژار) – کیه لینی – مولینارو – کامورانزی – تیاگو موتا – سیسوکو – دیه‌گو – دل‌پیرو (کوالیارلا) – آمائوری (یاکوئینتا).

کلید گمشده یووه
با استخوان‌های شکسته زمین را ترک کردیم. این جمله الکس پس از اتمام دیدار برابر جنواست. الساندرو دل‌پیرو آگاه است، غمگین و مطمئنا عصبانی. شکستی رقم خورد که حاصل نمایش نه چندان خوب بیانکونری بود. این تیم کلید کسب مجدد اسکودتو را گم کرده، شاید یووه برای کسب قهرمانی باید به درون خود بنگرد. کمی بیشتر که دقت کنیم می‌بینیم یوونتوس در طول فصل مشکلات بسیار زیادی داشت اما با گذشت چند هفته ثبات لازم را برای جدال و مبارزه قهرمانی کسب کرد و جایگاه دوم جدول را از آن خود کرد تا ثابت کند تیمی قدرتمند است که با مشکلات فراوان نیز می‌تواند جزو مدعیان بزرگ قهرمانی سری A محسوب شود و هرگز ضعیف و ناتوان نخواهد شد.

عمیق‌تر که می‌نگریم متوجه می‌شویم یووه با اشتباهاتی که در طول فصل مرتکب شد فرصت نزدیکی به اینتر را از دست داد. بانوی پیر در افزایش فاصله 10امتیازی با اینتر خود نیز مقصر است. هفته‌ای را به یاد داریم که اینتر می‌توانست بیش از بیش نزدیک شود، بانوی پیر با یک پیروزی برابر لاتزیو می‌توانست خود را در یک قدمی نراتزوری برساند اما چنین نشد زیرا یووه آن دیدار را با تساوی به اتمام رساند تا فاصله یک امتیازی انجام نگیرد. شاگردان رانیری نیم‌فصل نخست را به خوبی پشت سر گذاشتند اما این تیم نیم فصل دوم را بسیار محتاط و آرام سپری کرد.

نتایج کم‌فروغ درحالی‌که می‌توانست روند پیشرفت نیم‌فصل نخست بهتر و مقتدرانه‌تر ادامه داشته باشد، چنین نشد و در نهایت سیاه و سفیدپوشان هر هفته از کسب اسکودتو دور‌تر و دورتر شدند. اگر فرصتی نیز ایجاد می‌شد شاگردان رانیری آن را از دست می‌دادند تا فاصله همچنان حفظ شود و به جایی رسید که در حال حاضر تصاحب اسکودتو دور از دسترس به نظر می‌رسد.