خرید شال دربى ايتاليا؛ كم تأثير تر از هميشه

برخورد نامدارانى چون اينتر و يوونتوس و دوئل تيم هاى اول و دوم جدول رده بندى ليگ فوتبال ايتاليا هميشه ديدارى مهم به حساب آمده و آن را بيهوده «دربى ايتاليا» نامگذارى نكرده اند، با اين حال مسابقه جديد اين دو تيم كه امشب در چارچوب هفتهسى و دوم پيكارهاى كالچو برگزار مى شود فاقد شوق و هيجانى است كه اكثر ديدارهاى آنان در درازاى تاريخ داشته و اين امر بدان سبب است كه اينتر در صدر جدول پيكارها ۱۰ امتياز از گورخرهاى تورين پيش افتاده و در نتيجه اگر هم ببازد تفاوت بزرگى در ماجرا به وجود نمى آيد و بسيار بعيد خواهد بود كه تيم كلوديو رانيه رى بتواند در شش ديدار بعدى فاصله موجود با شاگردان خوزه مورينيوى پرتغالى را جبران كند. يووه بعد از آن بايد به زمين ميلان هم برود كه هنوز براى كسب عنوان نايب قهرمانى و در آوردن آن از دست ياران الكس دل پيه رو نا اميد نيست.

به نوشته ایران، با اين اوصاف حتى رئيس باشگاه راه راه پوش تورينى معترف است بازى شنبه شب به جاى اين كه بر سر عنوان نخست ليگ باشد، براى اعاده حيثيت از جانب تيم وى است.

جووانى كوبولى گيگلى مى گويد: «درست است كه سه امتياز حاصله هم به كار مى آيد اما فكر مى كنم ما در درجه اول براى اعتبار خود مى جنگيم و مى خواهيم دوباره اعلام حضور كنيم. كار ما از آن رو سخت تر است كه چند محروم و مصدوم نيز داريم. با اين حال رتبه دوم ليگ نيز به خودى خود مقام با ارزشى است و بايد آن را براى خودمان حفظ كنيم.»

ماركو ترونچتى رييس پيره لى، اسپانسر اصلى اينتر نيز گفته است: «مسابقات ما با ميلان هميشه پر طرفدار بوده اما اگر نظر ما را مى خواهيد ما به دربى مان با يووه اهميت بيشترى مى دهيم.» با اين كه مربى پرتغالى اينتر تأكيد كرده حتى يك تساوى هم براى تيمش كافى است (زيرا برترى زياد موجود را براى نراتزورى حفظ خواهد كرد) ماسيموموراتى مالك اينتر گفته است تيم او فقط براى برد راهى تورين مى شود.