خرید شال داستان‌بافی روزنامه اسرائیلی از گاف «پرس.تی.‏وی»

سرویس بین‌الملل «» ـ «پرس.تي‌.وي» شبكه متعلق به ايران، در وب سايت خود به تمجيد از رونمايي از يك هواپيماي بدون سرنشين ايراني پرداخته است كه به گزارش روزنامه «هاآرتص» اسرائيل، شباهت عجيبي به عكس يك هواپيماي بدون سرنشين اسرائيلي دارد.
بر پایه اين گزارش، در روزنامه «هاآرتص» عكس منتشره در سايت «پرس.تي.وي» در كنار عكس هواپيماي هارون 1 ساخته شده توسط صنايع هوايي اسرائيل قرار داده شده است كه به نظر مي‌رسد، زاويه گرفته شدن عكس و ابرهاي زمينه آن، دقيقا يكي باشد.
بر همین پایه، این روزنامه اسرائیلی مدعی شد، ایران از روی مدل اسرائیلی کپی‌برداری کرده و تنها مدرکش برای این کار نیز انتشار عکس مشابه با هماپیمای هارون 1 اسرائیل بوده است؛ غافل از اینکه عکس منتشره در سایت «پرس.تی.وی»، عکسی تزیینی بوده که با اشتباه اپراتور این شبکه خبری، از عکس هواپیمای اسرائیلی استفاده شده است.

به گزارش «هاآرتص»، هواپيماي هارون 1 اسرائيل، يكي از بزرگترين هواپيماهاي بدون سرنشين جهان است كه 9 متر طول دارد و فاصله نوك بال‌هاي آن به 17 متر مي‌رسد. از اين هواپيما در عمليات‌هايي با فاصله طولاني استفاده مي‌شود، چرا كه توانايي سی ساعت پرواز در ارتفاعي حدود 10 كيلومتر را داراست.«پرس تي.وي» در خبر خود اعلام کرده بود كه اين هواپيما در مراسمي در شهر گرگان رونمايي خواهد شد.
«هاآرتص» می‌افزاید: ايران سال گذشته نيز از پرتاب موشكي خبر داد كه توانايي هدف قرار دادن اسرائيل را دارد، در حالي كه پس از آزمايش، مشخص شد عكسي كه در بيشتر رسانه‌هاي جهان منتشر شده، به شدت مظنون به جعلي بودن است.در نوامبر گذشته هم يك كارشناس اسرائيلي به «هاآرتص» گفت كه ايران هرگز موفق به پرتاب موشكي به مدار زمين نشده است.
گفتنی است، واکنش سریع رسانه‌های اسرائیلی به اشتباه سایت خبری شبکه «پرس.تی.وی»، حکایت از خبرهای بی‌پایه دیگری از سوی رسانه‌های صهیونیستی دارد که در پردازش خبرهای جعلی و دروغ پراکنی به ويژه علیه ایران سابقه طولانی دارند.شایان ذکر است، یکی از مسئولان شبکه پرس تی وی در تماس با خبرنگار اعلام کرد: تصویر مورد اشاره هاآرتص، متعلق به خبرگزاری فارس بوده است که این گاف ناشی از خبرنگاران آن خبرگزاری است.