خرید شال آنهایی که می‏گویند حاشیه‏سازی زرینچه استقلال را از قهرمانی دور کرد فوتبال نمی‏فهمند

مدافع تیم استقلال تهران با اشاره به وضعیت این تیم در جدول رده بندی گفت: کسانی که بخواهند عدم نتیجه گیری استقلال مقابل فولاد و سایپا را به صحبت های حاشیه ای زرینچه درخصوص تبانی سال های قبل بدانند از فوتبال چیزی نفهمند.

بیژن کوشکی در گفت وگو با ایلنا افزود: ما 11 بازیکن هستیم که در زمین مسابقه بازی می کنیم و در زمین بازی است که نتیجه رقم می خورد. ما تعهد داده ایم تا با تمامتوان برای استقلال بازی کنیم و در این میان یک جایی مربی در کار خود اشتباه می کند یا درجریان مسابقه بازیکن مرتکب اشتباه می شود با این وجود دلیلی ندارد این موضوع را به مسائل بیرونی ارتباط دهیم.

وی ادامه داد: پس از باخت استقلال برابر الاتحاد تا بازی دیروز مقابل سایپا ما روند بسیار بدی را پشت سر گذاشتیم. شاید در مسابقاتی که داشتیم مالکیت ما بر توپ و میدان بیشتر از حریف بوده باشد. اما موقعیت سازی چندانی نداشتیم. ضمن اینکه در شش، هفت مسابقه گذشته درصد از دست دادن توپ از سوی بازیکنان ما بسیار زیاد بود. مهاجمان و هافبک ها توپ را لو می دهند و تلاش نمی کنند توپ را از حریف بگیرند که همین مساله باعث می شود تا خط دفاعی تحت فشار قرار بگیرد.

کوشکی گفت: بازیکنان ما فکر می کنند حالا که در استقلال بازی می کنند باید از دقیقه یک روی دروازه حریف حمله کنند. در حالی که باید در فوتبال منطقی عمل کرد و اگر احساسی عمل کنیم ضربه می خوریم.

مدافع تیم فوتبال استقلال تهران اضافه کرد: تیم سایپا با اینکه بازی بسته ایی را انجام می داد اما مالکیت توپ را ما در اختیار داشتیم و چندین موقعیت گل هم داشتیم. ما از آنها استفاده نکردیم ضمن اینکه بارها هم صاحب ضربات ایستگاهی شدیم اما استفاده نکردیم ولی تیم سایپا با استفاده از دو ضربه ایستگاهی توانست یکی را تبدیل به گل کند. البته کادر فنی قبل از شروع مسابقه یارگیری در محوطه هیجده قدم را مشخص کرده بودند با این وجود این قبیل مسائل جزیی از فوتبال است اما اگر دقت می کردیم در جریان بازی می توانستیم با اختلاف سه،چهار گل پیروز شویم.

کوشکی گفت: ما باید هوشیار تر عمل می کردیم . دربازی باالاتحاد هم چنین تجربه ای نداشتیم. اما نمی دانم بازیکنان استقلال چه فکر می کنند؟ ما می توانستیم حرفه ای تر عمل کنیم تا کار به این جا نکشد. شاید در استقلال “منیت” وجود دارد. همه چیز دست خودمان بود و اگر در تمامی مسابقات با تمام قدرت ظاهر می شدیم الان با اختلاف بالایی نسبت به سایر مدعیان در صدر قرار داشتیم. ولی حالا کار به اما و اگر کشیده شده است و باید ببینیم اینکه فولاد برابر ذوب آهن پیروز شود تا ما قهرمان شویم در حالیکه صدسال سیاه این گونه قهرمانی را من یکی نمی خواهم.

وی افزود: بسیاری بعد ازبازی ما مقابل پرسپولیس در دربی برگشت گفتند استقلال قهرمان است اما من گفتم باید تا هفته آخر بجنگیم. در تمامی مسابقات دنیا حتی گاهاً تفاصل گل باعث قهرمانی می شود. بارسلونا اختلاف 15 امتیازی خود با رئال مادرید را به پنج امتیاز رساند. منچستر یونایتد در انگلیس هم همین طور بود.

مدافع استقلال تهران اضافه کرد: بازیکنی بزرگ است که از موقعیتی در حد 50 درصد توپ را تبدیل به گل کند نه اینکه به مانند اول فصل از هرسه چهار موقعیت گلزنی یکی را وارد دروازه حریف می شد. تیم سایپا در بازی اخیر با وجود اینکه مقابل ما بسته بازی می کرد ولی تفکرتهاجمی خوبی داشت.

کوشکی گفت:من قراردادم با استقلال با پایان فصل به اتمام می رسد و در خصوص ماندن یا رفتن از این تیم باید ببینم در فصل آینده چه کسی مربی استقلال است و بعد از آن تصمیم گیری خواهم کرد.