خرید شال پرز: تمام گفته‌ها در مورد حمله اسرائیل به ایران نادرست است!

سرویس بین‌الملل «» ـ «شیمون پرز»، رئیس رژیم‌صهیونیستی امروز (‌پنج‌شنبه) در دیدار با «جرج میچل»، فرستاده ویژه آمریکا به خاورمیانه اعلام کرد كه تل‌آویو قصد حمله به ایران را ندارد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، «شیمون پرز»، رئیس رژیم ‌صهیونیستی در یک عقب‌نشینی از مواضع پیشین این کشور در دیدار با فرستاده ویژه آمریکا گفت كه برنامه هسته‌ای ایران راهکار نظامی ندارد.
پرز امروز در دیدار با «جرج میچل»، فرستاده آمریکا به خاورمیانه افزود: «موضوع ایران را نمی‌توان از راه نظامی حل کرد.»
در بیانیه‌ای که دفتر پرز در این زمینه منتشر کرد، آمده است: «شیمون پرز در گفت‌وگو با جرج میچل تصریح کرده است، همه این سخن‌ها و گفته‌ها درباره حمله اسرائیل به ایران، نادرست است و صحت ندارد، زیرا راهکار موضوع هسته‌ای ایران، نظامی نیست.»
این در حالی است كه پیش از این، مقامات صهیونیستی بارها هشدار داده‌اند كه در صورت لزوم از گزینه‌ نظامی برای جلوگیری از پیشرفت هسته‌ای ایران استفاده خواهند کرد.
میچل قرار است با «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی هم دیدار و گفت‌وگو کند.
از سوی دیگر، «رابرت گیتس»، وزیر دفاع  آمریکا، با هشدار نسبت به حمله احتمالی اسرائیل به تأسیسات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران گفت که چنین حمله‌ای، تنها برنامه هسته‌ای ایران را به تأخیر می‌اندازد.
روزنامه آمریکایی لس‌آنجلس تایمز، در شماره روز پنجشنبه خود، سخنان وزیر دفاع آمریکا را هنگام حضور در کالج نیروهای دریایی ویرجینیا منتشر کرد که گفته است: «حمله اسرائیل به سایت‌های اتمی ایران، طرح‌های هسته‌ای ایران را برای همیشه از بین نمی‌برد و صرفاً موجب دیرکردی یک تا سه ساله در آن خواهد شد».
به نوشته لس‌آنجلس تایمز، گیتس گفته است که «چنین حمله‌ای، موجب متحد شدن ایرانیان خواهد شد و عزم آنها را برای تکمیل طرح‌های هسته‌ای راسختر خواهد کرد، و پیامدهای خطرناک خواهد داشت».
وزیر دفاع آمریکا همچنین اضافه کرده است که نفرتی بی‌پایان علیه عاملی که به ایران حمله کند، همه این کشور را در بر خواهد گرفت.