خرید شال رسوایی جنسی بزرگ مقامات کویتی

در حالی که مدتي از رسوایی جنسی بزرگ رجال مشهور و مقامات امنیتی و سیاسی کویت می‌گذرد، صداوسیما و رسانه‌های ایرانی همچنان از انتشار هرگونه اخبار در این باره خودداری می‌کنند.

به گزارش خبرنگار «آینده»، کشف یک خانه فساد در کویت که در آن تعداد زیادی از مسوولان سیاسی و امنیتی این کشور به شکلی زننده مشغول خوش‌گذرانی با دختران کویتی بودند، موجب رسوایی بزرگ اخلاقی در این کشور گردیده است.

حضور دو نماینده مجلس، چند افسر ارشد ارتش کویت و تعدادی از مقامات وزارت کشور، در این خانه فساد موجب شد این حادثه بزرگترین رسوایی اخلاقی در چند سال اخیر دولت‌های عربی لقب گیرد.

مقامات مذکور به شکلی زننده و در وضعیتی عریان به همراه 15 دختر کویتی دستگیر شدند که قبل از سررسیدن خبرنگاران، دو نماینده مجلس توسط مأموران از محل جرم خارج شدند.

اما این رسوایی بزرگ جنسی، با وجود گذشت چند هفته کماکان توسط صداوسیما و خبرگزاری‌های اصلی به دلیل نامعلومی بایکوت شده است و این شائبه را ایجاد کرده که فعالیت‌های ویژه سفارت کویت در تهران موجب تطمیع رسانه‌های ایرانی از پرداختن به این موضوع شده است.

این در حالی است که رسانه‌های عربي به محض انتشار اخبار و شايعات عليه مسوولان ايراني، به انعكاس گسترده آن مي پردازند كه نمونه آن، موضوع يكي از فرماندهان نيروي انتظامي بود كه با آب و تاب و بزرگنمايي در مطبوعات عرب منعكس شد.

همچنين برخي رسانه‌هاي کویت با دریافت چراغ سبز از دولت این کشور، به شدت به هتاکی به ایران پرداخته و به ویژه برخی روزنامه‌نگاران کویتی نظیر عبداله هدلق، که پیش از این اسناد مزدوری آنها برای صدام حسین و همچنین ارتباطات مشکوکشان با اسرائیل منتشر شده بود، با حمایت غیرمحسوس دولت کویت به توهین به ایران و حمایت از اسرائیل می‌پردازند.

با اين وجود برخي رسانه‌هاي كويت هم كه بيشتر به شيعيان اين كشور نزديكند، با نگاه مثبت به تحولات ايران مي‌نگرند.