خرید شال توزیع اینترنتی کارت آزمون سراسری

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت : توزیع کارت هاى ورود به جلسه آزمون سراسرى امسال به صورت اینترنتى خواهد بود.

عبدالرسول پور عباس درمصاحبه با واحد مرکزی خبر افزود :داوطلبان مى توانند یک هفته قبل از برگزارى آزمون سراسرى از طریق پایگاه اینترنتى سازمان سنجش به نشانى http://www.sanjesh.org اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه کنند.

وى افزود : با این کار دیگر نیازى به حضور داوطلب در مراکز توزیع کارت نیست وداوطلبان مى توانند از منازل یا مراکز اینترنتى اقدام به چاپ کارت ورود به جلسه و دریافت اطلاعات درباره زمان و مکان برگزارى آزمون سراسرى کنند.

رئیس سازمان سنجش همچنین از چیدمان مختلف سئوالات آزمون سراسرى 88 براى داوطلبان خبر داد و گفت : امسال بر روى دفترچه سئوالات آزمون مشخصات و عکس هر یک از داوطلبان درج خواهد شد و نوع سئوالات هم به لحاظ چیدمان با نفر بعدى متفاوت خواهد بود ولى به لحاظ نوع سئوالات فرقى وجود ندارد.

وى افزود : این کار در بالا بردن ضریب امنیت آزمون سراسرى بسیار موثر و تاثیر گذار است.

پورعباس گفت : داوطلبانى که در هنگام ثبت نام آزمون سراسرى گزینه هاى علاقه مندى در دانشگاه پیام نور ، غیر انتفاعى و دوره هاى مجازى و بین المللى را انتخاب کرده اند ، مجاز به انتخاب رشته در گزینه علاقه مندى ها هستند و از درصد قبولى بالایى در دانشگاه هاى یاد شده برخوردار مى شوند.

وى درباره ظرفیت پذیرش دانشجو در حوزه آزمون سازمان سنجش (روزانه ، شبانه ، پیام نور و غیرانتفاعی) گفت : امسال ظرفیت پذیرش از مرز 500 هزار نفر فراتر رفته و احتمال قبولى براى هر داوطلب بالاى 50 درصد است.

رئیس سازمان سنجش افزود : البته اگر دوره هاى دانشگاه آزاد ،علمى کاربردى و فراگیر را به ظرفیت فعلى سازمان سنجش اضافه کنیم احتمال قبولى براى داوطلبان صد درصد خواهد بود وبیش از100 هزار صندلى خالى خواهیم داشت.

پورعباس درباره تغییرات آزمون سراسرى سال 88 گفت : تا به امروز هیچ تغییرى در آزمون سراسری، در برنامه کارى این سازمان قرار ندارد و روال طبق سال هاى گذشته است.