خرید شال اعضای AFC ارزش‌های اخلاقی را حفظ کنند

سپ بلاتر، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال در اظهار نظری رسمی با اشاره به بیست و سومین کنگره کنفدراسیون فوتبال آسیا از اعضای این کنفدراسیون خواست تا زمان برگزاری مجمع AFC ارزش‌های اخلاقی را حفظ کرده و مطابق با اساسنامه فیفا عمل کنند.

به گزارش پایگاه خبری فوتبال آسیا، سپ بلاتر در این خصوص افزود: ” فوتبال ورزشی جهانی است که بر مبنای اصول انضباطی، احترام برای حریف و رعایت قوانین بازی استوار و شناخته می شود. روحیه رقابت و برتری جویی از قواعد فوتبال است که هرگز خارج از ارزش‌های اخلاقی و بازی جوانمردانه تعریف نمی شود”.

وی در ادامه افزود: ” قواعد و ارزش‌ها نه فقط در زمین فوتبال که باید در کارهای اداری و مدیریت فوتبال به خصوص در بخش سیاست ورزشی نیز در نظر گرفته شود و البته این قضیه شامل انتخابات و دستگاه‌های تصمیم گیرنده فوتبال هم می شود”.

رئیس فدراسیون جهانی فوتبال در خاتمه تصریح کرد: ” به عنوان رئیس فیفا وظیفه من است که به همه اعضا کنفدراسیون فوتبال آسیا اهمیت ارزش‌ها را یادآوری کنم. تا زمان انتخاب نماینده آسیا در کمیته اجرایی فیفا در مجمع آتی احترام به اساسنامه فیفا رعایت شود و تصمیمات مطابق با آیین نامه سازمان جهانی فوتبال باشد”.

بیست و سومن کنگره کنفدراسیون فوتبال آسیا روز 8 می 2009 (18 اردیبهشت ماه 88) در کوالالامپور مالزی برگزار خواهد شد.