خرید شال وقتي شمس‌الواعظين نام خليج فارس را جعل مي‌کند؛ از وبلاگستان

كريم جعفري در وبلاگ «در امتداد سكوت» مي‌نويسد:

ديشب به صورت اتفاقي شبکه الجزيره قطر را نگاه مي‌کردم، طبق معمول سه‌شنبه شب‌ها برنامه «اتجاه المعاکس» بود که از برنامه‌هاي جنجالي الجزيره به شمار مي‌رود. مجري برنامه فيصل قاسم است که در پر رويي و حرافي دومي ندارد، حرفش را به هر طريق که شده مي‌زند و در کاسه همه مي‌گذارد و براي خودش تا بخواهي دشمن درست کرده است.

در اين ميان، در برنامه ديشب وي ميزبان آقاي شمس الواعظين، روزنامه نگار ايراني و يک سياستمدار عراقي بود که از وي به عنوان سفير سابق عراق ياد مي‌شد و جوري که حرف مي‌زد، از آن بعثي‌هاي دو آتشه بود که تا آخر عمر در غم از دست دادن صدام داغدار است.

آقاي شمس الواعظين در اين گفت‌وگوي نه چندان چالشي، در موردي که مي‌خواست فهرستي از فشارها و حملات سياسي، نظامي و همچنين اقتصادي آمريکا عليه ايران را برشمرد، به حمله ناو مينسنس آمريکا به هواپيماي ايرباس ايران هم اشاره کرد.

وي به صراحت و با آن لهجه عربي لبناني خود گفت: «اسقاط طائره المدني الايراني بالصواريخ سفينه الامريکي فوق «الخليج» في …» آقاي شمس حاضر نمي‌شود که از عنوان خليج فارس در حرف‌هايش بهره ‌گيرد؛ در حالي که من مطمئن هستم که وي به هيچ عنوان هم اشتباه لپي نکرده از اين عنوان جعلي بهره گرفته است…

حالا بايد از اين روزنامه‌نگار باسابقه ايراني پرسيد، چرا بايد از اين واژه مجهول استفاده کند… چرا؟ مگر لازم است براي نشان دادن خود، در هر شبکه خبري حاضر شوي و حرف بزني؟ لااقل اگر در اين شبکه‌ها حاضر مي‌شوي، هويت ملي و ايراني خود را هم فراموش نکن… به خدا من وقتي يک عرب اين حرف را مي‌زند، مي‌گويم عرب است، ، اما به توي ايراني فارسي گوي که زبان و قلمت براي همه شناخته شده است، چه بايد بگوييم…

من يکي هنوز سر درد دارم و نمي‌توانيم اين خبط بزرگ آقاي روزنامه‌نگار ايراني را فراموش کنم….
واعجبا!!!!