خرید شال تشديد بحران در بزرگترين بانک سوييس

در پي تشديد بحران اقتصادي در جهان، بزرگترين بانک سوييس حدود 8 هزار کارمند خود را در سال جاري ميلادي اخراج خواهد کرد.
به گزارش برنا به نقل از لنتارو، بانک «يو بي اس»، بزرگترين بانک سوييس اعلام کرد: در پي تشديد بحران اقتصادي، اين بانک در سال جاري حدود هشت هزار و هفتصد نفر از کارکنان خود را اخراج خواهد کرد.
بر پایه اين گزارش، بانک «يو بي اس» تصميم گرفته است به منظور تسريع بخشيدن در کاهش هزينه‌هاي مصرفي در سه ماهه اول سال 2009 ميلادي که مبلغ آن به حدود 2 ميليارد فرانک سوييس (75/1 ميليارد دلار) مي رسد، هزاران نفر از کارکنان خود را برکنار کند.به گفته مديران «يو بي اس»، اين بانک تا سال 2010 ميلادي شمار کارمندان خود را از 76 هزار و 200 تن، به 67 هزار و 500 تن مي رساند.
همچنين منابع خبري روز گذشته گزارش دادند که اين بانک به زودي 20 هزار کارمند خود در ديگر شعبات را در نيز عزل خواهد کرد که بر پایه گزارش‌ها، 240 تن از آنان از منطقه آسيا و اقيانوسيه هستند.اين گزارش مي‌افزايد: زيان وارده در سال 2008 ميلادي به بانک «يو بي اس» حدود هفده ميليارد دلار برآورد شده است که اين ميزان، بالاترين خسارت وارده به يک بانک در تاريخ سيستم بانکداري سوييس به شمار مي‌رود.
گفتني است، بانک «يو بي اس»، يکي از بزرگترين بانک‌هاي اروپاست که به طور جدي تحت تاثير بحران اقتصادي قرار گرفته است. اين بانک در سال 2007 ميلادي متحمل زياني هفتاد ميليارد دلاري شد و در خلال سال 2008 ميلادي نيز‌ یازده هزار کارمند خود را بیرون کرد.