خرید شال يك قدم هم عقب نمي‌كشم تا حقم را بگيرم

محمدرضا قضايي نفر سوم جام يادگار امام (ره) به دليل شركت نكردن در مسابقه انتخابي درون اردويي مقابل حميد باوفا، مسابقات آسيايي كشتي فرنگي را از دست داد.

فرنگي‌كار وزن 60 كيلوگرم درمورد اين تصميم خود به ايسنا گفت:‌ نبايد در اين مسابقه كشتي مي‌گرفتم و اگر شركت مي‌كردم كار اشتباهي انجام داده بودم. چرا نبايد بين من كه در تمام مسابقات حاضر بوده‌ام و كشتي‌گيري كه به همه‌ي ميادين پشت كرده فرقي نباشد. من در انتخابي جام يادگار امام در قزوين شركت كردم و اول شدم. در جام يادگار امام هم حاضر بودم و بالاترين مقام را در بين كشتي‌گيران ايراني داشتم. مقابل اشكاني و بابازاده پيروز شدم اما در آن مسابقات حميد باوفا كجا بود. كادر فني او را به جام وهبي امره تركيه كه سطح بالايي نداشت برد كه باوفا در آنجا هم حذف شد.

وي ادامه داد: نمي‌دانم چرا مربيان تيم ملي اين مسائل را نمي‌بينند و اين سوال پيش مي‌آيد كه آيا آنها اعتقادي به حق دارند؟ براي مسابقات آسيايي به هيچ وجه عدالت رعايت نشد و در حق من كاملا اجحاف شد. چرا مربي تيم ملي بايد روحيه من را تضعيف كند و بگويد كشتي‌گير خوبي نيستم. اگر من ضعيف كار كرده‌ام پس چرا بقيه مرا شكست نمي‌دهند. مي‌گويند علي اشكاني پير شده اما، همين حميد باوفا كه با اين مسائل و ترفندها به مسابقات آسيايي رسيده، مي‌ترسد با او كشتي بگيرد و هر وقت هم كشتي گرفته باخته است.

قضايي تصريح كرد: چرا نبايد بين من كه از زندگي خود زده‌ام و 20 بخيه روي سرم دارم و كشتي‌گيري كه هيچ جا به ميدان نيامده فرقي نباشد؟ در طول اردو هم برخورد خوبي با من نمي‌شد و يك بار كادر فني يك مشكل فني را به من گوشزد نكرد مگر اين كه خودم از آنها سوال كرده باشم. از روابط عمومي فدراسيون هم گله دارم چون با حميد باوفا كه در هيچ ميدان نبوده، در مورد مسابقات آسيايي مصاحبه مي‌كنند ولي سراغي از من نمي‌گيرند، در حالي كه باوفا صاحب حق براي حضور در مسابقات آسيايي نيست.

وي در پا سخ به اين سوال كه آيا مشكل وزني داري؟ گفت: اين مسائل بهانه است. در بين 60 كيلويي‌هاي حاضر در اردو تنها من بوده‌ام كه در چند وقت اخير سر وزن قانوني كشتي گرفته‌ام. سال قبل در يك هفته دو بار وزن كم كردم و در جام جهاني و جام زومباتلي صاحب هشت پيروزي شدم اما چرا مربيان تيم ملي اينها را نمي‌بينند. در 6-7 سال در تمام مسابقات قهرماني كشور حضور داشته‌ام. تنها سال قبل به دليل آسيب ديدگي شديد غايب بودم. من از زندگي خود زدم و به خاطر تيم ملي در ليگ كشتي نگرفتم تا مبلغ قابل توجهي از قراردادم كم شود. با اين وجود اردوي تيم ملي را ترك نمي‌كنم و يك قدم هم عقب نمي‌كشم تا حقم را بگيرم. هر چند برخوردها شايد باز هم خوب نباشد.

قضايي در پايان گفت: مسعود هاشم‌زاده مردانگي كرد و حاضر نشد حق بشين جي را پايمال كند. او چون مي‌دانست حقش نيست در آسيايي كشتي بگيرد به مسابقه‌ي انتخابي نيامد ولي برخي‌ها چنين مرامي نداشتند. بشين جي هم كشتي‌گير بسيار خوبي است و مي‌تواند طلاي سنگين وزن را بگيرد.