خرید شال میزبانی کشتی قهرمانی آسیایی در انتظار چراغ سبز مارتینتی

مدیر روابط بین الملل فدراسیون کشتی اعلام کرد با توجه به ناآرامی های اخیر در تایلند، ایران آمادگی خود را برای برگزاری مسابقات کشتی قهرمانی آسیا به فیلا اعلام کرد.

اکبر میرروشن در گفتگو با شبکه خبر اظهار داشت: رافائل مارتینتی رییس فیلا و دکتر کیم رییس کنفدراسیون کشتی آسیا امروز پس از بررسی وضعیت تایلند، تصمیم نهایی فیلا مبنی بر برگزاری مسابقات کشتی قهرمانی سال 2009 آسیا از 12 تا 17 اردیبهشت ماه در شهر پاتایای تایلند و یا انتقال میزبانی به ایران را اعلام خواهند کرد.

مدیر روابط بین المللی فدراسیون کشتی با اشاره به مذاکره تلفنی خود با مارتینتی و دکتر کیم گفت: هر دو آنها به خصوص مارتینتی اطلاع دقیقی از وضعیت تایلند نداشتند و اکنون هر دو در راه بانکوک هستند تا ضمن ملاقات با مسئولان فدراسیون کشتی تایلند، از نزدیک اوضاع این کشور برای برگزاری مسابقات را بررسی کنند.

وی افزود: البته مسئولان فدراسیون کشتی تایلند با ما تماس گرفته و تاکید داشتند که مشکلی برای برگزاری مسابقات ندارند و اوضاع در پاتایا کاملا آرام است اما ما نمی توانیم به طور جدی روی این اظهارات حساب باز کنیم.

میرروشن اضافه کرد: پس از رخ دادن نا آرامی ها در تایلند ما با وزارت خارجه تماس گرفتیم چراکه تابع دولیتم و خیلی از کشورها سفر اتباع خود به تایلند را ممنوع کرده اند و علاوه بر آن با همکاران خود در تایلند نیز صحبت کردیم که اظهار داشتند اغلب ناآرامی ها مربوط به بانکوک است و در سایر شهرها از جمله پاتایا اوضاع بهتر است.

مدیرروابط بین الملل فدراسیون کشتی تاکید کرد: به هر حال ما به صورت استندبای آماده برگزاری مسابقات هستیم و قرار است مارتینتی و دکتر کیم امروز با ما تماس بگیرند و تصمیم نهایی را اعلام کنند اما چنانچه میزبانی به ایران منتقل شود طبیعتا به دلیل مسائلی از جمله صدور ویزا، مسابقات در تاریخ قبلی برگزار نخواهد شد و به کمی دیرتر موکول خواهد شد.