خرید شال مايلي كهن در مجلس:براي گرفتن حكم مربي‌گري دست كسي را نبوسيدم

سرمربي تيم ملي ايران گفت: آدم نظام نيستم اما نظام را دوست داشته و دارم و در طول دوران مربيگري‌ام بيشترين انتقادات را هم داشته‌ام.

به گزارش ايسنا، محمد مايلي كهن سرمربي تيم ملي فوتبال ايران كه در جلسه‌ روز سه‌شنبه فراكسيون ورزش مجلس شوراي اسلامي حاضر شده بود، گفت: آدم نظام نيستم اما، نظام را دوست دارم.

وي كه براي ارايه برنامه‌هاي خود به مجلس رفته بود به جاي توضيح در مورد برنامه‌هايش گفت: درانتخابات رياست جمهوري گذشته از دفاتر آقايان هاشمي رفسنجاني، قاليباف و لاريجاني من را دعوت كردند اما، نرفتم و خودم به دنبال دفتر احمدي نژاد گشتم تا ببينم چطور مي توانم به او كمك كنم.

مايلي‌كهن گفت: اكنون هم افتخار مي كنم كه هر روز ديدگاهم نسبت به وي بهتر مي شود.

مايلي كهن افزود: احمدي‌نژاد مثل سيل متحرك در جامعه حركت و كار مي كند و ديگر تنها رييس جمهور تهران نيست.

وي به موفقيت و سپس شكست‌هاي خود در سال 98 كه منجر به بركناري اش از تيم ملي شده، اشاره كرد و گفت: در آن مقطع رسانه ملي مي گفت كه من يار دوازدهم تيم ملي هستم اما اصلا اين طور نبود.

وي به برنامه نود و حضورش در آن برنامه اشاره كرد و گفت: بعد از اين برنامه آقاي ضرغامي از من دعوت كرد تا با هم صحبت كنيم، بنده هم به او گفتم كه اعتقادي به يار دوازدهم ندارم زيرا معتقدم كه يار دوازدهم يعني كار بنده. بنابراين رسانه ملي بايد ضعف من را بگويد.

مايلي‌كهن به حمايت‌هاي رسانه ملي از سرمربي قبلي تيم ملي ( علي دايي ) اشاره كرد و گفت: يار دوازدهم نقاط ضعف را نشان نداد و حتي در بازي با عربستان به مردم التماس كرد تا به استاديوم بروند در حالي كه حمايت ها بايد از سوي دل باشد و نه دستوري.

مايلي‌كهن گفت: من 15 سال در تيم پرسپوليس بودم ولي فردي را از خارج از كشور آوردند و دوستان تلويزيوني ما نظرسنجي هايي برگزار مي كردند كه همه به نفع او بود.

وي تاكيد كرد: بنده نياز به حمايت هاي دستوري ندارم، وقتي آقاي كفاشيان من را براي تيم ملي خواست من كسي را واسطه نكرده بودم و حتي براي آنها شرط گذاشتم. بنده براي گرفتن حكم دست كسي را نبوسيدم.

وي با تاكيد بر اين كه رفتن ايران به جام جهاني وظيفه است نه شگفتي، گفت: اگر به جام جهاني برويم موجي در كشور ايجاد مي كنند كه مايلي كهن در حد و اندازه تيم ملي نيست و اگر نرويم خواهند گفت تقصير مايلي كهن است.

مايلي‌كهن از مسوولان فدراسيون فوتبال خواست تحت تاثير اين موج قرار نگيرند. حتي اگر به جام جهاني صعود كنيم. مايلي‌كهن گفت: من به جام جهاني نمي روم و آنرا افتخار نمي دانم.

وي با بيان اين كه عادل فردوسي پور را دوست دارم، گفت: معتقدم او در حال خارج شدن از عدالت است و سليقه شخصي و برخي گرايش آقايان را حاكم مي كند.

مايلي‌كهن افزود: ميكروفن رسانه ملي شخصي نيست و بايد درخدمت تيم ملي باشد.

وي با بيان اين كه مي گويند مايلي كهن به دستوراحمدي نژاد آمده و به ديدن او رفته است، گفت: در حالي كه من يك بار چند ماه پيش براي گرفتن دستور بازسازي خانه شوهر عمه خود كه در دهات است خدمت دكتر احمدي‌نژاد رسيدم كه با وجود دستور احمدي نژاد براي بازسازي آن خانه، فاميل ما فوت كرد و هنوز نامه احمدي نژاد درگير كارهاي اداري است!

وي درباره تعامل با رسانه ها نيز گفت: آقاي احمدي رئيس انجمن خبرنگاران ورزشي نحوه‌ي تعامل سرمربي تيم ملي فوتبال با رسانه‌ها را تبيين كند، ما گردن مي نهيم.

بنابراين گزارش، اظهارات مايلي كهن واكنش نمايندگان عضو فراكسيون ورزش را به همراه داشت واز او خواستند به جاي اظهارنظر درمورد رئيس جمهور، برنامه‌هاي خود را براي تيم ملي به اطلاع آنها برساند. در نهايت نيز اين جلسه با اين اظهارات به پايان رسيد.