خرید شال جام قهرمانان آسيا و پيام ويژه آن

ليگ قهرمانان آسيا فرصتي به وجود آورده تا باشگاه‌هاي ما با محكي جدي مواجه شوند.

به نوشته جام جم، اين مسابقات مي‌تواند عيار واقعي باشگاه‌هاي ما را مشخص كند و معلوم شود كه تيم‌هاي ما در عرصه‌هاي بين‌المللي و بويژه در سطح آسيا كجا قرار دارند.

در سال‌هاي گذشته كه سهميه فوتبال ما در جام باشگاه‌هاي آسيا 2 تيم بود ما بين تيم‌هاي متمول و ليگ‌هاي آسيايي حرفي براي گفتن نداشتيم.

سال‌هاست كه تيم‌هاي ما با وجود شرايط بهتر نسبت به سال‌هاي دور از نظر كيفي وضعيت مناسبي نداشتند؛ هرچند در بيشتر ناكامي‌ها مثل هميشه ما دنبال عوامل بازدارنده موهوم رفته و از اصل قضيه غافل مي‌شديم.

واقعيت اين است كه با وجود استقبال فوتبال دوستان از تيم‌هاي باشگاهي، ليگ ما گنجايش اين همه تيم را ندارد.
وقتي تعداد تيم‌هاي ما بنا به توصيه، پارتي‌بازي و اعمال نفوذ اين و آن افزايش مي‌يابد و تعداد تيم‌ها از حد متعارف و استاندارد خارج مي‌شود، نتيجه‌اش همين مي‌شود كه مي‌بينيم.

وقتي ما به بهانه‌هاي مختلف مثل اردوهاي تيم ملي، سفر اين تيم و آن تيم و … مدام بازي‌هاي ليگ را تعطيل مي‌كنيم و اهميتي به سطح كيفي تيم‌ها نمي‌دهيم، حاصلش همين مي‌شود كه در گروه‌هاي مقدماتي ليگ قهرمانان هم، تيم‌هاي ما در مقابله با حريفان به اصطلاح كم مي‌آورند.

چرا بايد صدرنشين ليگ ما در برابر تيم ميان‌جدولي عربستان يك تيم منفعل و دفاع‌كننده محض باشد. چرا صدرنشين‌ ما قادر به حفظ نتيجه براي چندين دقيقه نباشد.

حاصل اين سستي و شكنندگي در تيم ملي هم مشاهده مي‌شود و تيم ملي را به رغم برتري در نتيجه، در حفظ گل ناتوان مي‌سازد و در اندك وقت‌هاي باقيمانده 2 گل دريافت مي‌كند.

گفتيم جام قهرمانان آسيا، فرصتي است تا ليگ ما بهتر محك بخورد و معلوم بشود بهترين فدراسيون آسيا در ساختن و پرداختن ليگ داخلي‌‌اش كارنامه قابل قبولي ندارد.

بازي‌ها در اين آوردگاه مهم قرار نيست همين يك بار باشد. اگر ما به سر و وضع فوتبال خود نرسيم و باشگاه‌هاي خود را براي اين رويدادهاي مهم آماده نكنيم، هر سال همين آش است و همين كاسه. نتيجه اين لاقيدي، نتايج مايوس‌كننده‌اي است كه براي ما به دست مي‌آيد و تيم‌هاي ما پس از صرف هزينه‌هاي زياد دست از پا درازتر برمي‌گردند، به گونه‌اي كه حتي انگيزه شركت در اين بازي‌ها رفته‌رفته آب مي‌رود؛ بويژه اگر قرار باشد باشگاه‌هاي ما به شكل خصوصي اداره شوند و بخش خصوصي بخواهد وارد عرصه‌اي بشود كه آخرش صددرصد ضرر است. ورود به اين ميدان، نتيجه‌اش آن خواهد شد كه ما پس از چند بار ناكامي، به نتايجي خواهيم رسيد كه در نهايت به زيان فوتبال ما خواهد بود. بايد براي حضوري مقتدرانه در اين جام معتبر آسيايي ابزارهاي لازم را فراهم آوريم و در صورت امكان براي بالا بردن سطح كيفي 4 نماينده خود در جام آسيا، راهكارهاي مناسب را بيابيم و در صورت امكان از تعداد تيم‌هاي مزاحم بكاهيم.

براستي تيم‌هايي كه وسط فصل به گل مي‌نشينند، چه اصراري به بازي كردن در ليگ برتر دارند؟!