خرید شال حمله DDOS‌ به سايت «گرداب»

عصر امروز سايت گرداب براي چهارصدوپنجاهمين بار مورد حمله قرار گرفت، اين حمله باعث شد كه سايت گرداب براي حدود 2 ساعت غير فعال شود.

براساس گزارش مدير فني سايت از زمان انتقال سايتهاي مستهجن و ضد ديني بر روي سايت گرداب در تاريخ 28 اسفندماه سال گذشته تاكنون بيش از 25 بار به اين سايت حمله از نوع DDOS شده است كه متخصصان امنيتي سايت با تقويت سخت افزاري سرورها و پهناي باند سايت و همچنين استفاده از نرم افزارهاي مونيتورينگ به صورت شبانه روزي نسبت به جلوگيري از موثر بودن اين حملات اقدام كرده اند.

اين حملات كه از خارج كشور سازماندهي شده اند تا كنون نتوانسته بودند در مسير اطلاع رساني اين سايت خللي ايجاد نمايند ولي حمله اخير كه با حجم پنهاي باند بيش از 250 مگابيت در ثانيه بر روي سرور اتفاق افتاد منجر به پر شدن پنهاي باند و غيرفعال شدن 2 ساعته سايت گرديد.اين پهناي باند حدودا معادل با 50 هزار بازديد در ثانيه است.

در ادامه وي به بيان گزارشي از اين حملات اشاره كرد و عنوان كرد كه بيش از 450 بار حمله به نرم افزار سايت صورت گرفته كه كاملا دفع شده و همچنين نزديك به 25 مورد نيز حمله DDOS به سرور و شبكه صورت گرفته است.

همچنين ايشان در مورد داخلي و خارجي بودن اين حملات عنوان كرد كه 84 درصد از اين حملات از خارج كشور بوده است و 16 درصد حملات نيز از داخل كشور صورت گرفته است.