خرید شال اميدواري زيدان به حضور الجزاير در جام جهاني 2010

“زين الدين زيدان” ستاره سابق تيم ملي فوتبال فرانسه، بر اين باور است که تيم الجزاير به عنوان زادگاه والدينش، به رقابتهاي جام جهاني 2010 در آفريقاي جنوبي راه خواهد يافت.

به گزارش ایرنا، به اعتقاد زيدان، الجزاير عليرغم ناکامي در غلبه بر روآندا در نخستين ديدار خود از دور سوم رقابتهاي مقدماتي جام جهاني، هنوز مي تواند به جام جهاني راه يابد.

روزنامه هاي الجزاير به نقل از گفت و گوي زيدان با “ربح سعدان” سرمربي تيم ملي اين کشور، نوشتند که او با علاقه پيگير بازي ها و نتايج اين تيم در مرحله مقدماتي است و اطمينان دارد که آنها هنوز هم از شانس کافي براي کسب جواز صعود به جام جهاني برخوردارند.

زيدان در يک ديدار اتفاقي با سعدان اظهار داشت: «بهترين چيزها را براي تيم الجزاير نه فقط در مصاف بعدي با مصر بلکه در تمام ديدارهاي مقدماتي آرزو دارم. الجزاير به جام جهاني راه خواهد يافت.»

زيدان همراه با تيم ملي فوتبال فرانسه به مقام قهرماني در جام جهاني 1998 دست يافت و در فينال برابر برزيل دو گل به ثمر رساند.

الجزاير آخرين بار در سال 1986 در جام جهاني حضور يافته است اما در گروهي که قرار دارد، مصر نيز 1-1 مساوي کرده و هنوز چهره تيم صعود کننده از اين گروه مشخص نيست.

اين تيم در هفته نخست ماه ژوئن ميزبان مصر خواهد بود و روآندا در زامبيا با ميزبان ديدار خواهد کرد.