خرید شال اتفاقاتی پشت پرده فوتبال ایران رخ می دهد که تبانی در مقابل آنها “صفر” است !

رئیس پیشین کمیته داوران فدراسیون فوتبال با اشاره به بحث تبانی مطرح شده بین تیم های استقلال تهران و استقلال اهواز در دومین دوره مسابقات لیگ برتر گفت: اگر داور مسابقه متوجه شود که تیمی قصد تبانی دارد و در حد انتظار بازی نمی کند می تواند پس از پایان مسابقه گزارش آن را به کمیته داوران و فدراسیون فوتبال اعلام کند تا آنها پس از بررسی های لازم تصمیم گیری کنند.

سیدرضا غیاثی در گفت وگو با ایلنا، افزود: البته داور حتی در صورتی که متوجه شد بازیکنان دو تیم در زمین مسابقه در حد انتظار نیستند و مشکوک به تبانی بازی می کنند بازهم به هیچ وجه حق ندارد مسابقه را تعطیل اعلام کند و فقط پس از پایان بازی آن را می تواند بر اساس تحلیل خود گزارش دهد .

وی ادامه داد: در دومین دوره مسابقات لیگ برتر منوچهر نظری رئیس کمیته داوران بود. بیاد دارم که در همان مقطع یکی از سرپرستان تیم ها به یکی از داوران و ناظران پیشنهاد رشوه داده بود که آن داور و ناظر جریان را به اطلاع روسای وقت فدراسیون فوتبال آقایان دادکان و نوآموز رساندند و آن اتفاق نیفتاد اما تضمینی وجود ندارد که همه افراد چنین موارد را گزارش کنند !

رئیس پیشین کمیته داوران اضافه کرد: بدتر از بحث تبانی مساله ای است که طی چند سال اخیر متاسفانه با آن روبرو شده ایم و آن بحث تغییر دادن نتایج مسابقات است که آقایان کربکندی و همچنین محمد مایلی کهن در برنامه 90 به آن اشاره کردند. بحث تبانی شاید در یک یا دو مسابقه اتفاق بیفتد. فدراسیون باید به مسائل دیگر فوتبال که در پشت پرده اتفاق می افتد رسیدگی کند. تبانی در قبال این مسائلی که الان در پشت پرده فوتبال ما اتفاق می افتد مساله مهمی محسوب نمی شود.

غیاثی گفت: الان افرادی به اسم سرپرست، مربی و کارشناس وارد این زد وبندها شده اند اما در واقع به عنوان یک دلال عمل می کنند. بحث تبانی شاید فقط در یک بازی یا دو بازی اتفاق بیفتد. ما باید به فکر کوتاه کردن دست های پشت پرده باشیم.

وی افزود:در حال حاضر کمیته انضباطی نباید از باشگاه استقلال بخواهد که ثابت کنند که تبانی نکرده اند ولی باید به کسانی که این ادعا را مطرح کرده اند اعلام کند که موضوعی که مدعی شده اند را ثابت کنند. متاسفانه در فوتبال ما خیلی راحت یکسری افراد دائم در حال تهمت زدن به دیگران هستند و مسوولان باید با فراخواندن این افراد از آنها بخواهد ادعای خود را ثابت کنند نه اینکه بدون سند و مدرک به تشویش اذهان عمومی بپردازند و یک تیم مردمی مثل استقلال را به حاشیه ببرند تا دیگران از این فضا سوء استفاده کنند.