خرید شال کریمی:برای تیم ملی شرط نگذاشتم

علی کریمی با انتقاد از سیاست برخی روزنامه های ورزشی در پشتیبانی از علی دایی پس از برکناری و از سمت سرمربیگری تیم ملی این حمایت را به نوشدارویی پس از مرگ سهراب تشبیه کرد.

به گزارش مهر، علی کریمی پس از برتری 2 بر یک تیمش مقابل پیکان با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران به تحلیل فنی این دیدار پرداخت و افزود: بازی خوبی از هر دو تیم پیکان و پرسپولیس شاهد بودیم. موقعیت های زیادی روی دروازه دو تیم بویژه در نیمه دوم خلق شد. ما خوش شانس بودیم که در نیمه اول از پیکان گل نخوردیم و توانستیم گل برتری را به ثمر رسانده و در آغاز نیمه دوم به گل دوم نیز دست یابیم. پیکان شایسته شکست نبود و می توانست حداقل به نتیجه تساوی دست یابد.

هافبک تیم فوتبال پرسپولیس که یکی از بهترین بازیکنان زمین بود در خصوص عملکرد خود در بازی مقابل پیکان گفت: من در این بازی فقط در دو صحنه عملکرد خوبی داشتم و خوشحالم که توانستم برای تیمم مثمرثمر باشم.

کریمی در ادامه در مقام انتقاد از روزنامه های ورزشی برآمد و گفت: پس از آنکه من در خصوص بازگشت به تیم ملی اظهار نظر کردم حرف و حدیث های زیاد مطرح شد. من گفتم به تیم ملی بر می گردم اما از قولم نوشتند کریمی برای تیم ملی شرط گذاشته است در حالیکه من چنین ادعایی نداشتم. آخر چه کسی می تواند برای تیم ملی کشورش شرط بگذارد.

هافبک میانی سرخپوشان با اشاره به این که فوتبال کشور تحت سلطه روزنامه ها و مطبوعات ورزشی است و هر طوری که می خواهند، می تازند افزود: فردی که روزنامه ها را می خواند با دیدن این مسائل چه فکری کرده و چه تصوری از علی کریمی پیدا می کند؟

وی خاطرنشان کرد: من بازهم از مایلی کهن درخواست می کنم شایسته ها را به تیم ملی دعوت کند. مهم علی کریمی نیست مهم تیم ملی است و نتیجه ای که کسب می کند. باید همه تلاش کنیم تا تیم ملی به موفقیت دست یابد.

کریمی در ادامه با تاکید بر اینکه اگر مایلی کهن او را به تیم ملی دعوت کند بدون هیچ پیش شرطی به تیم ملی بازخواهد گشت، افزود: اگر من به تیم ملی برگردم باز هم حرف و حدیث ایجاد می کنند.

کریمی خاطرنشان کرد: زمانی که دایی سرمربی تیم ملی بود روزنامه ها هر بلایی خواستند سر او آوردند اما آنهایی که از او انتقاد می کردند امروز حامی دایی هستند. چطور می شود موضع یک روزنامه مشخص نباشد و یک روز انتقاد کند و روز دیگر حمایت؟! یک روزنامه یا باید منتقد باشد یا حامی.

هافبک میانی سرخپوشان با تاکید بر اینکه می داند روزنامه ها بدنبال چه هستند افزود: آنهایی که از دایی حمایت می کنند باید آن زمان که وی سرمربی تیم ملی بود از وی پشتیبانی می کردند. حمایت امروز آنها مانند نوش دارویی پس از مرگ سهراب است.

وی از مطبوعات و رسانه های ورزشی خواست اخبار درست را در اختیار مردم قرار دهند.

علی کریمی در ادامه تاکید کرد: اگر مایلی کهن صلاح بداند با کمال میل در خدمت تیم ملی هستم اما هنوز هم معتقدم که در کشور ما آنقدر جوان هست که به خوبی بتواند جای علی کریمی را پر کند. البته در این برهه زمانی فرصت جوان گرایی نیست اما می تواند در سه تا چهار سال آینده برای مسابقات جام ملتها و مقدماتی جام جهانی از جوان های شایسته فوتبال کشور استفاده کنیم.