خرید شال فریده شجاعی دوباره حرف زد:از فردوسي‌پور بعيد است

رييس كميته‌ي بانوان فدراسيون فوتبال در پاسخ به ايراد گرفته شده در برنامه تلويزيوني 90 مبني بر علت حضور بخش بانوان در نشست انتخاب سرمربي تيم ملي فوتبال بيانيه‌اي را صادر كرد.

به گزارش ايسنا، فريده شجاعي نايب رييس فدراسيون فوتبال در خصوص ايراد عادل فردوسي‌پور به راي نماينده فوتبال بانوان در انتخاب سرمربي تيم ملي اظهار كرد: از فردوسي‌پور واقعا بعيد است، با توجه به هوش، ذكاوت، تخصص و از همه مهم‌تر علاقه وافر وي به سرگذشت و شجره‌نامه فوتباليست‌هاي جهان، چطور ممكن است از سابقه يك خانواده فوتبالي و ايراني غافل مانده باشد؟ بايد بگويم با توجه به سابقه اينجانب، فريده شجاعي، دكتراي فيزيولوژي ورزش، استاديار دانشگاه و 33 سال زندگي مشترك در كنار منصور پورحيدري (يكي از برترين مربيان ايران) نيازي به طرح موضوعيت ندارم؛ چرا كه با 40 سال سابقه و فعاليت ورزشي در رشته‌هاي فوتبال، بسكتبال، گلف و بدمينتون به عنوان بازيكن، مربي، مدير، مدرس و كارشناس شناخته شده‌ام و به حد كافي با چالش‌ها، نيازها و نقاط ضعف و قوت و حواشي فوتبال آشنا هستم.

وي در ادامه اين بيانيه آورده است: كسي كه فرد منتخب مجمع است ( از 66 راي با 51 راي) به عنوان نايب رييس سوم فدراسيون فوتبال، عضو هيات رييسه و رييس كميته فوتبال بانوان، عضو كميته تيم‌هاي ملي و شوراي آكادمي فوتبال انتخاب مي‌شود، با سابقه تدريس و مربي‌گري فوتبال در دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم پزشكي به مدت 25 سال و رييس كميته فوتبال بانوان وزارت بهداشت به مدت 10 سال و محقق و تحليل‌گر فوتبال در زمينه تكنيك، تاكتيك، تغذيه، روانشناسي، فيزيولوژي، بدنسازي، بيومكانيك، حركت شناسي و با توجه به بند شماره 1 ـ 2 ماده 35 و ماده‌هاي 37 و 55 كميته تيم‌هاي ملي مندرج شده در اساس‌نامه فيفا باز هم مي‌پرسيد حق راي و نظر دارم؟!

بله من حق نظر و راي دارم. بر اساس سوابق، تجربه و قانونا حق راي اينجانب محفوظ است و گله‌مندم از صاحب‌نظران كه بهتر است قدري انصاف داشته باشند و واقع‌بينانه اظهار نظر كنند.

رييس كميته بانوان فدراسيون در ادامه‌ي اين بيانيه آورده است: هدف از برنامه 90 برطرف كردن چالش‌هاي فوتبال و سازندگي آن است، نه منحصرا تخريب فوتبال. ضمن اين كه در تاييد انتخاب محمد مايلي كهن و با توجه به بررسي عميق نسبت به سوابق مربيان اعلام مي‌دارم، وي در دوره مربيگري خود در تيم ملي تحول ايجاد كرده و بهترين‌هاي تاريخ فوتبال ايران را شناسايي و مطرح كرد. وي مرز مبارزه با بحران بوده كه در اين برهه از زمان فوتبال ما به چنين شخصيتي نياز دارد؛ ضمن اين كه از نظر سجاياي اخلاقي و پايبندي به اصول و حفظ ارزش‌هاي ديني نيز از بهترين‌ها هستند.