خرید شال علي آبادي:ايران آماده حضوري فعال در مديريت فدراسيون جهاني تکواندو است!

رييس سازمان تربيت بدني گفت: با توجه به قدرت بسيار بالا و جايگاه تكواندوي کشورمان ، ايران اين آمادگي را دارد كه در مديريت فدراسيون جهاني و همچنين اتحاديه تكواندوي آسيا حضوري فعال داشته باشد.

به گزارش واحد مركزي خبر، محمد علي آبادي در ديدار امروز خود با داي مون لي رييس اتحاديه تكواندوي آسيا و نايب رييس فدراسيون جهاني تكواندو اظهار داشت: سياست جمهوري اسلامي ايران در عرصه ورزش حضور فعال در ورزش جهان است و در اين خصوص با كشورهاي دوست و همچنين فدراسيون‌هاي آسيايي و جهاني كه انگيزه بالايي براي گسترش رشته هاي تحت مديرت خود دارند، مي خواهيم بهترين ارتباط را داشته باشيم.

در تكواندو هم به دليل علاقه وافر جوانان ايران به اين رشته ورزشي و ظرفيت‌هاي موجود در كشور همواره نگاه ويژه‌اي به رشد و ارتقاي هر چه بيشتر آن داريم.

رييس سازمان تربيت بدني با اشاره به ظرفيت هاي بسيار بالاي تكواندوي ايران و توان آن در سطح آسيا و جهان خاطر نشان كرد : سياست ما گسترش و تعميق روابط ورزشي با كشورهاي دوست و همچنين مجامع بين المللي ورزش است ،بنابراين توقع داريم كه اتحاديه تكواندوي آسيا و همچنين فدراسيون جهاني با توجه به توانايي تكواندوي ايران حمايت خود را از كشورمان بيش از پيش كرده و از طرفي ما هم علاقه مند هستيم كه در مديريت اتحاديه آسيا و همچنين فدراسيون جهاني ياري گر تكواندو باشيم.

علي آبادي با تاکيد بر لزوم وجود زير ساخت هاي مناسب براي رشد و توسعه ورزش ، خاطر نشان كرد: نگاه سازمان تربيت بدني اين است كه براي رشد ورزش و همچنين ارتقاي عملكرد فدراسيون‌هاي ورزشي ، توسعه زيرساخت هاي ورزش اجتناب ناپذير است.
رئيس سازمان تر بيت بدني در اين ديدار ضمن اعلام آمادگي براي ساخت آكادمي بين المللي تكواندو در ايران از اقاي چوي، رييس فدراسيون جهاني براي سفر به كشورمان دعوت به عمل آورد.

دراين ديدار همچنين داي مون لي با تشكر از رييس سازمان تربيت بدني به دليل حمايت از ورزش تكواندو و با اشاره به نقش فدراسيون تكواندوي ايران در توسعه اين رشته ورزشي درجهان، سطح برگزاري دومين دوره جام باشگاههاي آسيا و همچنين بيست و يكمين دوره پيکارهاي تکواندو جام فجررا خوب توصيف و ابرازاميدواري كرد با ايجاد آكادمي بين المللي تكواندو در ايران، اين مركز بتواند كشورهاي آسيايي، اروپايي و آفريقايي را زيرپوشش قرار دهد.