خرید شال اصفهانی‏ها بالاخره طعم صدرنشینی را چشیدند

هفته سی و دوم لیگ برتر فوتبال در حالی امروز (یکشنبه) با برگزاری9 دیدار برگزار شد که اتفاقات آن در معادلات قهرمانی به صورت مستقیم تاثیرگذار واقع شد و شرایط را برای قهرمانی آبی‏های پایتخت که این هفته نیز بازی قابل توجهی از خود به نمایش گذاشتند، با پیچیدگی‏هایی همراه نمود که نتیجه دیدارهای آتی اصفهانی‏ها بخشی از این پیچیدگی است تا امیر قلعه‏نویی مربی توانمند استقلال، بیش از گذشته برای بالا بردن جام قهرمانی تدبیراندشی کند.
 
به گزارش خبرنگار ورزشی ، استقلال در واپسین گام‏ها به سوی سکوی قهرمانی نتوانست پیروز میدان باشد تا شش امتیاز پیش روی تیمها برای تعیین قهرمان حیاتی‏تر شده و آبی‏ها با تمام توان برای دو هفته خاص مهیا شوند.
 
در همین هنگامه پیروزی ذوب‏آهن باعث شد، اصفهانی‏ها موقتاً پیش بیافتند و طعم صدرنشینی را پس از هفته‏ها بار دیگر بچشند. سرخ‏ها نیز بی‏کار ننشستند و پس از حضور مقندر در لیگ قهرمانان آسیا، این بار امتیازهای لیگ را نشانه رفتند که این هفته نیز تیرشان به هدف خورد و توانستند پیروزی میدان باشند.
 
گوی سبقت فعلاً دست اصفهانی‏ها
ديدار حساس تيم هاي فولاد خوزستان و استقلال تهران با نتيجه صفر بر صفر به پايان رسيد تا این تک امتیاز منجر به صعود ذوب‏آهن به رده نخست لیگ برتر شده و تساوی دلچسبی برای این تیم رقم نخورد.
 
در این دیدار که در حضور 15 هزار تماشاگر اهوازی برگزار شد، وحيد طالب لو، پيروز قرباني، بيژن كوشكي، پژمان منتظري( 50- هادي شكوري)، خسرو حيدري، هاشم بيك زاده، حسين كاظمي، اميد روانخواه( 76- علي عليزاده)، مجتبي جباري، سياوش اكبرپور، آرش برهاني برای استقلال و  و كارلوس آلبرتو، جلال كاملي مفرد، علي بداوي، احمد آل نعمه، نادر احمدي، سيامك سرلك، بختيار رحماني(75- سجاد فيض الهي)، سعيد رمضاني، محمد قاضي( 85- اسماعيل شريفات)، محمد رضا ذوالفنون، حجت ا… زاد محمود(66- والنته) برای فولاد به میدان رفتند.
دو تيم از همان ابتدای نیمه نخست یک بازی رو به جلو و هجومی را به نمایش گذاشتند که انگیزه‏ آبی‏پوشان برای برد و حفظ جایگاه قهرمانی، منجر به نمایش جذاب‏تری شد و موقیعت‏هایی حاصل آمد که یک به یک بي‏نتيجه باقي ماند تا پس از 45 دقیقه و با از دست رفتن یک موقعیت طلایی برای استقلال، دو تیم به رختکن بروند.

در نيمه دوم استقلال تلاش مضائفی برای کسب یک برتری خارج از خانه انجام داد اما زمین لغزنده اهواز بیش از میزبان، به استقلال ضربه زد و اجازه نداد پایتخت‏نشیان، از ظرفیت‏هایشان به نحو احسن استفاده کنند.
 
در ادامه نیز آبی‏ها موقعیت‏هایی را فراهم کردند که مهم‏ترین آنها توسط اکبرپور از دست رفت تا فولاد با توقف استقلال، یک گام به نفع ذوب‏آهن بردارد و بدین شکل استقلال صدرنشيني را از دست دهد و گوی سبقت فعلاً در دست اصفهانی‏ها جای گیرد.قضاوت اين مسابقه بر عهده مسعود مرادي بود. وي به سيامك سرلك از فولاد و مجتبي جباري، سياوش اكبرپور و پيروز قرباني از استقلال كارت زرد نشان داد.
 
جاه‏طلبی اصفهانی‏ها،شيرازی‎ها را ساقط کرد
دیگر ديدار حساس این هفته میان تيم هاي برق شيراز و ذوب آهن برگزار شد که علی‏رغم جنگندگی بازیکنان برق با نتيجه 2 بر يك به سود ذوب آهن به پايان رسيد.
 
در این ديدار که به میزبانی ورزشگاه حافظيه برگزار شد، ذوب‏آهن از همان ابتدا بازی را در دست گرفت و محمدرضا خلعتبري در دقيقه 13 دروازه برق را باز كرد تا برق ناامیدتر از همیشه ادامه دهد.
 
در ادامه بازي و در دقيقه 26 قاسم حدادي فر گل دوم تيم اصفهاني را به ثمر رساند.
 

در دقيقه 42 محمد منصوري به دليل خطا روي بازيكن برق يك ضربه پنالتي را تقديم تيم شيرازي كرد كه اين ضربه را در دقيقه 43 مهدي كريميان به گل تبديل كرد و شیرازی‏ها را به جبران نتیجه رقم خورده امیدوار ساخت اما در نیمه دوم هیچ توپی از خط دروازه دو تیم عبور نکرد و کار به همین شکل تمام شد.
 
قضاوت اين مسابقه بر عهده سعيد مظفري زاده بود. وي از برق به فريد عابدي، بهمن شيرواني و نناد وينكوف و از ذوب آهن به خلعتبري، حدادي فر، منصوري كارت زرد نشان داد. همچنين در دقيقه 42 محمد منصوري از ذوب آهن به دليل دريافت كارت زرد دوم اخراج شد.
تيم برق شيراز با اين باخت با 27 امتياز به كار خود در ليگ برتر پايان داد و به ليگ دسته اول سقوط كرد اما در سوي ديگر ذوب آهن که با جاه‏طلبی ستودنی در پی قهرمانی است، با اين پيروزي با 63 امتياز و با يك امتياز بيشتر از استقلال و با توجه به توقف آبي پوشان برابر فولاد در صدر جدول قرار گرفت.
 
مس همچنان روی سکوی سوم
تيم فوتبال مس كرمان در دیداری خانگی با نتيجه يك بر صفر برابر داماش گيلان به پيروزي رسيد.
 
در اين ديدار که در ورزشگاه باهنر كرمان و در حضور حدود 7 هزار تماشاگر برگزار شد، دو تیم در نیمه نخست کاری از پیش نبردند و همه چیز به 45 دقیقه دوم سپرده شد و تنها گل مهدي رجب زاده در دقيقه 4 براي مس قابل توجه بود كه از سوي كمك داور آفسايد اعلام شد.
 
در نیمه دوم نیز موقعیت‏های دو تیم از دست رفت تا دست آخر ادينهو در دقيقه 85 براي مس گلزني کند و کرمانی‏ها با حفظ همین نتیجه، پیروز میدان باشد و با 55 امتياز همچنان روی سکوی سوم باقي ماند.
احمد صالحي داور مسابقه به محسن سلطاني و شهرام اراكي و علي نظرزاده از داماش و فرزاد حسين خاني، مرتضي ابراهيمي و جلال اميديان از مس كرمان كارت زرد نشان داد.
غلبه انزلی چی‏ها بر مقاومت
تيم فوتبال ملوان با نتيجه يك بر صفر از سد مقاومت سپاسي گذشت.
 
در اين ديدار در ورزشگاه تختي انزلي و در حضور حدود 5 هزار تماشاگر برگزار شد، سيد جلال رافخايي در دقيقه 37 تك گل ملوان برتری را به ثمر رساند که تا انتهای دیدار همین نتیجه حفظ شد.
علي حاج بابايي داور مسابقه به مهدي چمن آرا و جلال رافخايي از ملوان و هادي رمضاني از مقاومت سپاسي كارت زرد نشان داد.
با اين برد ملوان 39 امتيازي شد و مقاومت 43 امتيازي باقي ماند.
 
پاس و صبا امتيازات را تقسيم كردند
تيم فوتبال پاس با نتيجه صفر بر صفر برابر صبا قم در همدان متوقف شد.
 
در اين ديدار که در ورزشگاه قدس همدان به قضاوت محسن قهرماني و از ساعت 16:45 برگزار شد و در پايان دو تيم با تساوي بدون گل به كار خود خاتمه دادند.
محسن قهرماني در اين ديدار ابوالفضل حاجي‌زاده و جواد شيرزاد از پاس را با كارت زرد جريمه كرد.
با اين تساوي پاس همدان 39 امتيازي شد و صبا قم با 50 امتياز به ترتيب در مكان‌هاي يازدهم و پنجم جدول رده‌بندي قرار گرفتند.
 
شاگردان سرهنگ دست خالی برگشتند
تيم فوتبال پيام مشهد با نتيجه 2 بر يك راه آهن را شكست داد و از قعر جدول فاصله گرفت.
 
در این دیدار که در ورزشگاه ثامن مشهد و حدود 250 تماشاگر از نزديك شاهد اين مسابقه بودند.
 
گل‌هاي پيام را محسن زاهدي در دقيقه 29 و اشپيتيم آرفي در دقيقه 60 زدند و گل راه آهن را بهنام بيرانوند در دقيقه 37 به ثمر رساند.
قضاوت اين مسابقه به عهده يدا… جهانبازي بود. وي در اين ديدار به محمد مطوري و محمد رجب زاده از پيام و داود حقي از راه آهن كارت زرد نشان داد. پيام با اين پيروزي 32 امتيازي شد و با توجه به شكست تيم‌هاي استقلال اهواز و داماش تا رده پانزدهم جدول بالا آمد. 
 
سپاهان از سد استقلال اهواز گذشت
تيم فوتبال سپاهان اصفهان با نتيجه 2 بر يك برابر استقلال اهواز به پيروزي رسيد.
 
در اين ديدار که در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان و به قضاوت محمود رفيعي برگزار شد، احسان حاج صفي در دقيقه 16و احمد جمشيديان در دقيقه 77 براي سپاهان اصفهان گل زدند. محسن رسولي در دقيقه 84 تك گل استقلال اهواز را به ثمر رساند.
داور مسابقه به رسول خطيبي درپي درگيري لفظي با عماد محمد رضا، كارت قرمز نشان داد.

توقف سايپا برابر ابومسلم
تيم فوتبال سايپا با نتيجه تساوي بدون گل برابر ابومسلم متوقف شد.
 
در اين ديدار در ورزشگاه انقلاب كرج و در حضور حدود 500 تماشاگر برگزار شد و در پايان با تساوي صفر بر صفر به پايان رسيد.
هدايت ممبيني داور مسابقه به ابراهيم صادقي از سايپا كارت زرد نشان داد. حسين كعبي در دقيقه 52 از سايپا اخراج شد. داور همچنين محمد مايلي كهن سرمربي سايپا را به دليل اعتراض اخراج كرد.
با اين تساوي سايپا 41 امتيازي شد و ابومسلم به امتياز 34 رسيد.
 
پرسپولیس امیدوار به سکوی سومدر آخرین دیدار از هفته سی و دوم لیگ برتر فوتبال تيم فوتبال پرسپوليس با برتري 2 بر يك مقابل پيكان يك پله در جدول ليگ برتر صعود كرد و به دستیابی به سکوی سوم امیدوارتر شد.
 
در این دیدار که در حضور 15 هزار هوادار در ورزشگاه آزادی عليرضا حقيقي، سپهر حيدري، عليرضا محمد، مجتبي شيري، نبي ا… باقري ها، مازيار زارع، پژمان نوري، علي كريمي(فرانك آتسو دقيقه 80)، محسن خليلي(عليرضا نيكبخت واحدي دقيقه 71)، بهادر عبدي(دقيقه 67 ايوان پترويچ) و ابراهيم توره برای پرسپولیس و محمد محمدي، حسين معمار، سعيد لطفي، حميد هدايتي، ميثم خسروي، محمود پوراسدا…، محمدرضا طهماسبي(جهانگير عسگري در دقيقه 84)، ميلاد زنيدپور(دقيقه62 امير بزرگي)، مرتضي عزيز محمدي، ميثم رضاپور و سيد مهدي سيد صالحي برای پیکان به میدان رفتند.
 
نخستین گل پرسپولیس توسط علی کریمی ساخته و پرداخته شد و خليلي در دقيقه 40 آن را وارد دروازه پیکان کرد و این تیم را در نیمه نخست پیش انداخت.

 در نیمه دوم پرسپولیس متفاوت ظاهر شد. خطای محمد محمدی دروازه بان تیم پیکان بر روی علی کریمی در محوطه جریمه باعث شد داور نقطه پنالتی را نشان دهد. مازيار زارع در دقيقه 50 از روي نقطه پنالتي براي پرسپوليس گلزني کند. ايمان حيدري نیز در دقيقه 85 براي تيم پيكان گلزني كرد.
پرسپوليس با اين برد 52 امتيازي شد و در رده پنجم جاي گرفت. مس با 55 و سپاهان با 52 امتياز و به دليل تفاضل گل بهتر در رده سوم و چهارم قرار دارند.
بعد از گل دوم پرسپولیس این تیم پیکان بود که سراسر حمله شد تا گلهای خورده را جبران کند، دراین بین در دقیقه 85 ایمان حیدری بازیکن تازه وارد پیکانیها یکی از گلهای خورده را جبران کرد تا بازی با همان نتیجه دو بریک به سود پرسپولیس به اتمام برسد.