خرید شال معاون سازمان بازرسي:60 دوشغله ورزشي استعفادادند

معاون فرهنگي- اجتماعي سازمان بازرسي كل كشور با اشاره به استعفاي 60 نفر از دوشغله‌هاي ورزشي، اظهار كرد كه سازمان تربيت بدني با بيشترين آمار دوشغله‌ها، كمترين استعفا را داشته است.

حجت‌الله ايوبي در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: قبل از عيد، بعد از طي همه مراحل و مذاكرات و بحث‌هاي فراواني كه انجام شد در نهايت تمام كساني كه داراي مشاغل دولتي بودند و مسووليتي در فدراسيون‌هاي ورزشي و كميته ملي المپيك داشتند نامه‌اي را از سوي سازمان بازرسي دريافت كردند كه از آنها تقاضا شد طبق قانون استعفا دهند.

وي يادآور شد: ضمن اين‌كه مراحل متعددي طي شد براي اين‌كه بتوان قانون را تفسير كرد كه متاسفانه به نتيجه‌اي نرسيديم. در نهايت راهي جز اجراي كامل قانون باقي نمانده بود.

معاون سازمان بازرسي با اعلام اين‌كه همه نامه‌ها به مسوولان دو شغله ورزشي ارسال شده و مهلت آنها نيز به پايان رسيده، خاطرنشان كرد:60 نفر از دو شغله‌هاي ورزشي استعفا دادند كه جا دارد از آنها تشكر كنم كه قانون را اجرا كردند.

وي ادامه داد: تاكنون براي 221 نفر نامه ارسال شده كه 67 نفر از اين تعداد را مديران و كارمندان سازمان تربيت بدني تشكيل مي‌دهند.

ايوبي ادامه داد: پرونده‌هاي كساني كه استعفا نداده‌اند در حال آماده سازي است براي هر فرد پرونده‌اي جدا تهيه مي‌شود و هر روز تعدادي از پرونده‌ها آماده و به دادگاه ارسال خواهد شد و تا امروز 5 ، 6 پرونده به دادگاه ارسال شده است.

وي با بيان اين‌كه در ميان استعفادهندگان چهره‌هاي سرشناس و مطرح كشور نيز وجود دارند، خاطرنشان كرد: درصد قابل توجهي از مسوولان دو شغله را مديران و مسوولان سازمان تربيت بدني تشكيل مي‌دهند كه كمترين استعفا را هم در سازمان تربيت بدني داشتيم و درصد قابل توجهي از كساني كه در ديگر مشاغل بودند استعفا دادند.

معاون فرهنگي اجتماعي سازمان بازرسي كل كشور خاطرنشان كرد: براي اين‌كه فدراسيون‌ها به دليل استعفاي مديرانشان با مشكلي مواجه نشوند اين آمادگي وجود دارد كه براساس قانون و طبق اساسنامه كميته ملي المپيك و فدراسيون‌ها رييس سازمان تربيت بدني با توجه به اختيارش سرپرست‌هايي را تا انتخابات بعدي براي فدراسيون‌ها منصوب كند.