خرید شال كارخانه: چاره‌اي نيست؛ غير از اين نمي‌توانستيم

سرمربي تيم واليبال پيكان كه براي جذب دو بازيكن خارجي عازم بلغارستان شده بود، پس از بازگشت به تهران گفت: با 4 بازيكن به توافق اوليه رسيديم كه از جمع آنها دو بازيكن را براي حضور هرچه بهتر در مسابقات جام باشگاه هاي آسيا جذب خواهيم كرد.

مصطفي كارخانه در گفت وگو با ايسنا، اظهار داشت: من براي ديدن مسابقات پلي آف بلغارستان عازم اين كشور شده بودم اما بعد از تماسي كه با يكي از دوستان قديمي‌ام برقرار شد در استانبول توانستم مرحله پلي آف ليگ تركيه را هم زيرنظر بگيرم.

وي با بيان اينكه سطح مسابقات در هر دو كشور بسيار بالا بود، تصريح كرد: در بلغارستان بازيكناني با توانمندي هاي قابل توجه فعال هستند كه باعث افزايش كيفيت مسابقات اين كشور شده اند. باشگاه هاي تركيه هم با جذب بازيكنان از كشورهاي برزيل، آرژانتين و فرانسه سطح ليگ خود را بالا برده است به طوريكه مي توان بازي هاي خوبي را از حضور آنها شاهد بود.

سرمربي تيم واليبال پيكان از مذاكره با چهار بازيكن بلغارستان در طول سفرش خبر داد و خاطر نشان كرد: احتمالا دو بازيكن از جمع نفرات مورد نظر را جذب مي‌كنيم. آنها تا هفته آينده در گير مسابقاتشان هستند. پس از آن يك هفته را هم در مسابقات جام حذفي اختصاص داده اند به اين ترتيب فكر مي كنم ما بتوانيم آنها را 20 روز پيش از مسابقات جام باشگاه هاي آسيا در اختيار داشته باشيم.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا 20 روز زمان براي هماهنگ شدن آنها كم نيست، متذكر شد: بازيكنان سطح بالاي خارجي معمولا خيلي زود خود را با تيم جديدشان وفق مي‌دهند. از طرفي از آنجايكه فاصله زيادي بين بازي آنها در بلغارستان و ايران نيست، به نظر مشكلي به وجود نخواهد آمد. هرچند، چاره‌اي هم نيست چون غير از اين كار ديگري نمي توانستيم انجام دهيم.

كارخانه در پايان زمان آغاز تمرينات تيم پيكان را يكي دو روز آينده اعلام كرد و به خبرنگار ايسنا در مورد مبالغ قرار داد بازيكنان خارجي مورد مذاكره گفت: آنها خيلي خوب و ارزان هستند.