خرید شال بارش برف چهره استان اردبيل را سفید كرد

كاهش شديد دما و بارش برف چهره‌اي زمستاني به استان اردبيل داد.

به گزارش ايسنا، درپي نفوذ هواي سرد از شمال كشور ساكنان شهرستان اردبيل مجبور به استفاده از بخاري و لباس‌هاي ضخيم زمستاني در بيست و سومين روز از بهار شدند؛ بارش برف در اردبيل موجب افت شديد دما و يخبندان سطح خيابان‌ها و مشكل تردد در آن بويژه در پل‌هاي روگذر شد؛ به طوري كه بعلت يخ زدن سطح آسفالت پل روگذر شهرك كارشناسان اردبيل كه بعلت نمك پاشي نشدن از سوي شهرداري به شدت لغزنده بود موجب برخورد چندين خودروي سواري و كندي رفت و آمد شد.

بارش برف و كاهش دما در شهرستان‌هاي اردبيل، نمين و نير نيز محسوس است.

اداره راهداري استان اردبيل در اين زمينه اعلام كرد: بعلت برودت شديد هوا و يخبندان جاده‌ها كليه رانندگاني كه قصد عبور از محورهاي مواصلاتي استان بويژه گردنه حيران را دارند وسايل نقليه خود را به وسايل ايمني ازجمله زنجير چرخ مجهز كرده و با احتياط و سرعت مطمئنه حركت كنند و با توجه به بارش برف به همراه كولاك و مه غليظ امكان ديد در جاده اردبيل- آستارا (گردنه حيران) بسيار پايين است؛لذا كليه رانندگان احتياط را رعايت كنند؛ اين در حاليست كه در مناطق گرمسيري استان ازجمله شهرستان‌هاي بيله‌سوار و پارس‌آباد نيز بارش باران موجب لغزندگي سطح جاده‌ها شده است.

اداره كل هواشناسي استان نيز اعلام كرد: آسمان بيشتر نقاط استان تا دوشنبه آينده نيمه ابري، در بعضي نقاط مه آلود و همراه با ريزش برف و باران خواهد بود.

سازمان جهاد كشاورزي نيز از كليه باغداران استان خواست در صورت برودت هوا و كاهش محسوس دما با روشن كردن لاستيك و كلش و ايجاد دود از سرمازدگي درختان خود جلوگيري كنند.

گفتني است؛ هرچند كه بدليل كمبود بارش در ماه‌هاي گذشته كشاورزان، باغداران و دامداران استان از بارش هرگونه باران و برف خوشحال مي‌شدند اما از احتمال كاهش دما و سرمازدگي باغات، محصولات و زمين‌هاي زراعي خود نگران هستند.