خرید شال نصب 100 دوربين هوشمند برای طرح ترافيك

مدير عامل سازمان حمل و نقل و ترافيك تهران گفت: 100 دوربين كنترل محدوده ترافيك تا شهريور در تهران نصب مي‌شود.به گزارش فارس، نصرالله خادم‌الاسلام امروز در نشست خبري نهمين كنفرانس مهندسي حمل و نقل و ترافيك، گفت: اين كنفرانس با‌ 10 محور در‌ 5 و 6 ارديبهشت در تهران آغاز به كار مي‌‌كند.
مدير عامل سازمان حمل و نقل و ترافيك تهران ادامه داد: 6 كارگاه آموزشي در اين كنفرانس برگزار مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: اصولاً در اين كنفرانس‌ها وعده‌هاي آرماني و اصولي مطرح مي‌شوند. شايد من به عنوان يك مسئول نتوانم دستاوردهاي كنفرانس قبلي را بشمارم ولي قول مي‌دهم به محض اتمام اين كنفرانس دبيرخانه را فعال و مقالات رسيده و آرا‌ و نظرات را بررسي كنيم.اعتبار آرم‌هاي طرح ترافيك سال گذشته تمديد نمي‌شودخادم‌الاسلام در پاسخ به پرسشی درباره تمديد مهلت آرم طرح ترافيك سال گذشته گفت: برنامه‌ريزي‌هاي لازم براي صدور آرم‌هاي سال جاري را از آبان 87 انجام داده بوديم.
مدير عامل سازمان حمل و نقل و ترافيك تهران ادامه داد: مكتوب براي تمام سازمان‌ها سهميه و قيمت‌ها را اعلام كرده بوديم.
خادم‌الاسلام اضافه كرد: با 2 مشكل مواجه شديم يكي تعطيلات نوروز و ديگري اين‌كه برخي از سازمان‌ها همانند نظام پزشكي و چند ارگان ديگر به دنبال گرفتن تخفيف و يا افزايش سهميه بودند و مدارك خود را ارائه نكرده و براي آن‌ها كارت صادر نشد.
وي افزود: در ‌15 فروردين افرادي كه مدارك خود را ارائه نكرده بودند با مشكل روبه‌رو شدند.به گفته خادم‌الاسلام 4 هزار و 500 پزشك در اين روز دچار مشكل شدند.
مدير عامل سازمان حمل و نقل و ترافيك تهران ادامه داد: كساني كه در اين روز جريمه شده‌اند جريمه‌هاي آن‌ها باطل خواهد شد.
خادم‌الاسلام گفت: با هماهنگي‌هاي صورت گرفته سردار رويانيان 15 روز آرم‌هاي قبلي را تمديد تا اين مشكلات برطرف شود ولي ديگر آرم‌هاي سال گذشته تمديد نخواهد شد.
وي افزود: تمامي واجدان شرايط كه مدارك خود را تكميل و ارائه كرده بودند آرم‌هاي خود را دريافت كردند.با ساخت تقاطع غيرهمسطح روشندلان ترافيك در اين محدوده برطرف مي‌شودمدير عامل سازمان حمل و نقل و ترافيك تهران درباره ارزيابي ساخت تقاطع‌هاي غير همسطح در مسير اتوبوس‌هاي BRT‌‌ گفت: در مسير BRT‌، ابتداي بهبودي قرار بود، تقاطع غير‌همسطحي ساخته شود تا عبور و مرور راحت‌تر شود اما به دليل مخالفت شوراي شهر اين كار انجام نشد البته خيلي هم هزينه براي آن صرف نشده است.
 
وي ادامه داد: هنوز هم معتقديم كه آن پل بايد ساخته شود و هنوز در دست مذاكره در اين‌باره هستيم و اگر توافق حاصل شود اين امر رخ مي‌دهد.
خادم‌الاسلام در خصوص ساخت تقاطع روشندلان گفت: در حال حاضر ساخت اين تقاطع به اتمام نرسيده است و چون كارگاه در آن‌جا داريم مشكلات ترافيكي زيادي براي شهروندان ايجاد شده است.
مدير عامل سازمان حمل و نقل و ترافيك تهران گفت: در صورت اتمام پروژه، ترافيك در اين محدوده روان و مشكلات برطرف مي‌شود.
وي در خصوص اصلاح هندسي شهر تهران، گفت: امسال اصلاح هندسي دو هزار نقطه در دستور كار قرار گرفته و نگاه ما اين است كه تا مرز 3 هزار نقطه نيز برسيم.نصب دوربين‌هاي ثبت تخلف سرعت در بزرگراه امام علي و صياد شيرازيوي با اشاره به اين‌كه در گذشته در بزرگراه نيايش در يك روز 9 هزار و 800تخلف (‌افرادي كه با سرعت بالا حركت مي‌كردند) ثبت مي‌شده است، گفت: با نصب دوربين‌هاي ثبت تخلف اين رقم به روزي 180 رسيده است.
مدير عامل سازمان حمل و نقل و ترافيك تهران از نصب دوربين‌هاي ثبت تخلف سرعت در بزرگراه امام علي و صياد شيرازي خبر داد و گفت: بزرگراه امام علي به دليل شيب زياد يكي از پرتصادف‌ترين بزرگراه‌هاست.
خادم‌الاسلام از نصب دوربين‌هاي كنترل محدوده ترافيك از امسال خبر داد و گفت: اين دوربين‌ها در تمامي گيت‌هاي ورودي نصب مي‌شود.
وي با اشاره به اين‌كه 100 دوربين‌هاي كنترل محدوده ترافيك تا شهريور نصب مي‌شود، گفت: ما هيچ وقت از پليس بي‌نياز نمي‌شويم و معتقد‌يم وقتي اين دوربين‌ها نصب شود مي‌توان از پليس در كارهاي مهم‌تري استفاده كرد.
مدير عامل سازمان حمل و نقل و ترافيك تهران از ادغام شركت‌هاي تابعه حمل و نقل ترافيك خبر داد و گفت: شركت كنترل كيفيت، كنترل ترافيك، عرف‌ايران، معاينه فني خودرو و مطالعات طرح جامع بر اساس مصوبه شورا بايد با سازمان حمل و نقل و ترافيك ادغام شوند و محمدباقر قاليباف شهردار تهران در اين زمينه بسيار تأكيد دارند و در حال انجام اين كار هستيم.