خرید شال نلو وینگادا: کار تمام شده نیست

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با ابراز رضایت از عملکرد تیمش در برابر الغرافه قطر گفت كه صعود ما به صدر جدول به معنی قطعی شدن صعود به مرحله دوم نیست و هنوز امید راهیابی به مرحله دوم مسابقات را برای تیم‌های دیگر قائل هستیم.

نلو وینگادا در گفت‌وگو با ایلنا، پس از برتری 3 بر یک تیمش مقابل الغرافه قطر گفت: همانطور که پیش از این گفته بودم پیروزی در این بازی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بود و می‌توانستیم با کسب 3امتیاز این بازی گام بلندی به مرحله بعد برداریم. خوشبختانه این موضوع محقق شد و به نتیجه مطلوبی دست یافتیم.

وی افزود: صعود ما به صدر جدول به معنی قطعی شدن صعود به مرحله دوم نیست و هنوز هم امید راهیابی به مرحله دوم مسابقات را برای تیم‌های دیگر قائل هستیم و خود را تیم برتر گروه نمی دانیم.

سرمربی پرسپولیس افزود: در هوای بارانی و زمین نامساعد بازیکنان تیمم نمایش خوبی داشتند و توانستیم با نتیجه 3 بر یک به پیروزی برسیم. بازی در این زمین شرایط را برای ما دشوار کرده بود اما توانستیم با عملکرد خوب بازیکنان به نتیجه مطلوب دست یابیم.

وینگادا خاطرنشان کرد: نسبت به بازی صبا هم از نظر بازی و هم کسب نتیجه عملکردی به مراتب بهتر داشتیم و می‌توانستیم با بیش از 3 گل تیم قطری را بدرقه کنیم. نسبت به آنچه در طول 90 دقیقه بازی رقم خورد من ازنتیجه بازی و عملکرد تیم رضایت کامل دارم.

وی در خصوص دلایل استفاده از «ابراهیم توره» پس از چند بازی نیمکت نشینی گفت: من در تیمم 4 مهاجم دارم که هر کدام از آنها آماده تر باشد مورد اعتماد من قرار می گیرد و در ترکیب تیم به میدان می‌روند. من هنوز فراموش نکرده‌ام که نوروزی در بازی با الشارجه یک گل زد و ترکیب اصلی تیم را داشت. امروز هم توره نمایشی خوب و قابل قبول از خود نشان داد.

وی افزود: پس از بازی با صبا، توره به علت مصدومیت دو جلسه در تمرینات تیم غایب بود اما پس از آن به تمرینات بازگشت و تلاش زیادی کرد. شرایط خوب توره مرا مجاب کرد تا از او در ترکیب اصلی تیم استفاده کنم.

این مربی پرتغالی افزود: در حال حاضر به تنها چیزی که فکر می کنم بازی روز یکشنبه‌مان مقابل پیکان است. برای من همیشه بازی بعدی دشوارترین مسابقه است و بعد از آن مسابقه دیگری که در پیش داریم. من به ترتیب اولویت ابتدا به بازی پیکان، سپس دیدار مقابل استقلال اهواز فکر می کنم و پس از آن مجددا تمرکز خود را روی لیگ قهرمانان آسیا خواهیم گذاشت وبرای دیدار برگشت با الغرافه آماده می شویم.

وی در خصوص تغییر سیستم تیم فوتبال پرسپولیس با استفاده از 3 مدافع گفت: من درک می‏کنم که تیمم با 3 مدافع بهتر و روان تر بازی می‌کند اما این دلیل نمی‌شود که در همه بازی‌ها با یک شیوه و روش بازی کنیم. ما سیستم بازی خود را با توجه به روش بازی تیم مقابل انتخاب می کنیم.