خرید شال علیرضا دبیر:حضور رئیس‏جمهور در آزادی بلاتوجیه است

علیرضا دبیر عضو شورای شهر تهران و دارنده مدال المپیک کشتی در یادداشتی به مشاوران رئیس جمهور انتقاد کرده و حضور احمدی نژاد در استادیوم آزادی را مناسب ندانسته است.

به گزارش ایپنا ، دبیر با اشاره به شکست تیم ملی کشتی ایران در فینال جام جهانی که اخیرا در تهران برگزار شد و همچنین شکست تیم فوتبال ایران مقابل عربستان سعودی در تهران که رئیس جمهور در هر دوی این مسابقات حاضر شده بود، نوشته است: ورزش حرفه‌ای بدون شکست بی‌معناست و هیچ تیم بدون شکستی در هیچ رشته ورزشی وجود ندارد اما انتقادهای منصفانه و بررسی دقیق ناکامی‌ها لازمه تجربه‌اندوزی از اتفاقات و ساختن پل‌های پیروزی از شکست‌هاست.

بنابراین گزارش وی ادامه می دهد: درباره حضور رئیس‌جمهور در ورزشگاه آزادی و شکت تیم‌های ملی کشتی و فوتبال اولین نکته قابل ذکر و مشهود ضعف مشاوران ورزشی رئیس‌جمهور است و در این میان انگشت اشاره قبل از همه متوجه سازمان تربیت‌بدنی است.

دبیر افزوده است: مسابقات جام‌جهانی کشتی که در تهران برگزار شد در مقایسه با مسابقات جهانی، آسیایی و المپیک این رشته از اهمیت قابل توجهی برخوردار نیست و معمولاً از سوی کشورهای صاحب‌ کشتی جدی گرفته نمی‌شود و البته میدانی مهم برای تجربه‌اندوزی جوانان است. همانگونه که در تهران نیز شاهد آن بودیم تقریباً تمام تیم‌های شرکت کننده در مسابقات جام‌جهانی کشتی نفرات دوم و حتی سوم خود را به این مسابقات اعزام کرده بودند. معمولاً در دنیای ورزش رسم است که مقامات عالی‌رتبه سیاسی تنها در مراسم افتتاحیه و اختتامیه مسابقات معتبر بین‌المللی یا در مسابقات فوق‌العاده حساس ملی شرکت می‌کنند که مسابقات جام‌جهانی کشتی در تهران اهمیت هیچکدام از این موارد را نداشت و بنابراین حضور رئیس‌جمهور در ورزشگاه آزادی و در فینال مسابقات جام‌جهانی کشتی بلاتوجیه است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داده است: برای من تعجب‌آور است که مشاوران ورزشی رئیس‌جمهور چگونه این اصل بدیهی و جاافتاده درباره حضور مقامات سیاسی در ورزشگاه را لحاظ نکردند. نکته دیگر آنکه معمولاً مقامات سیاسی با برنامه‌ریزی و اعلام قبلی در ورزشگاه‌ها حاضر می‌شوند اما آنگونه که من شنیدم حضور رئیس‌جمهور هم در فینال مسابقات جام‌جهانی کشتی و هم در مسابقه فوتبال ایران و عربستان ناگهانی و بدون اعلام قبلی بوده است.

دبیر در یادداشت خود که در اعتماد ملی منتشر شده افزوده است: در اینجا نیز می‌توان انتقادهایی را متوجه مشاوران رئیس‌جمهور کرد که چرا آقای احمدی‌نژاد را از استرس‌زا بودن حضور ناگهانی‌شان برای ورزشکاران مطلع نکرده‌اند. البته نمی‌خواهم مدعی شوم که باخت فردین معصومی به دلیل حضور رئیس‌جمهور بود یا تنها استرس از حضور آقای احمدی‌نژاد شیرازه تیم‌ملی فوتبال را از هم پاشید اما تمرکز ورزشکاران در هر دو میدان فوتبال و کشتی تا حد زیادی از دست رفت و حتماً مشاوران آقای رئیس‌جمهور می‌دانند که اصل تمرکز در ورزش حرفه‌ای دنیا یعنی چه؟!