خرید شال ايل، بار ديگر رهبر كره شمالي شد

پارلمان كره‌ي شمالي امروز (پنج‌شنبه) كيم جونگ ايل را براي سومين بار پياپي به عنوان رهبر يكي از منزوي‌ترين كشورهاي جهان كه پرتاب اخير موشكي‌اش تحريك ديگر كشورها را موجب شده، منصوب كرد.

به گزارش ايسنا، رسانه‌هاي دولتي پيونگ يانگ گزارش دادند كه نمايندگان پارلمان اين كشور كيم‌جونگ ايل را به عنوان رييس كميسيون قدرتمند دفاع ملي در جلسه‌ي آغازين پارلمان جديد تاييد كردند.

بر اساس قانون اساسي، انتصاب وي به اين سمت به معني آن است كه وي رهبر بلند پايه‌ي اين كشور كمونيستي است، اما حضور خود كيم جونگ ايل به عنوان رييس اين جلسه در تلويزيون دولتي تاييد نشد.

خبرگزاري آسوشيتدپرس گزارش داده است كه تلويزيون انحصاري اين كشور ساعت 9 صبح امروز(پنجشنبه) در اقدامي غيرعادي تصاويري بدون تاريخ از كيم‌جونگ‌ايل را در ديدار با سربازان، كارگران نشان داد.

در اين مونتاژ طولاني مدت ميهن‌پرستانه، سربازان گلوله‌هاي تانگ شليك مي‌كردند، سوار بر جت‌هاي جنگنده‌ي ميگ بودند، به هنگام غروب خورشيد به گشت‌زني مي‌پرداختند و تي‌شرت‌هاي سفيد با كلاه‌هاي نظامي به تن و سرداشت به كشاورزان خندان در زمين‌هاي سرسبز و ماهي‌گيران آوازخوان با تورهاي پر از ماهي كمك مي‌كردند، در هركدام از اين تصاوير از كيم جونگ ايل و اقدامات وي تقدير مي‌شود.

در تصاويري ديگر كيم‌جونگ‌ايل در يك اوركت خزدار و كلاه نظامي در يك استاديوم ورزشي بازيكنان را تشويق مي‌كرد، از نيروهاي نظامي سان مي‌بيند، از افسران سفيدپوش نيروي دريايي آخرين اخبار را دريافت مي‌كند و لبخند مي‌زند.

خبرگزاري مركزي كره‌ي شمالي، انتصاب كيم‌جونگ‌ايل را كمي قبل از ظهر امروز گزارش داد.

كارشناسان اعلام كردند كه نمايندگان با بالا نگه داشتن پلاك‌هاي خود، وي را بار ديگر انتخاب كردند.

يك گوينده‌ي خبر چند دقيقه بعد در تلويزيون دولتي كره‌ي شمالي گفت: در لحظه‌ي تاريخي انتخاب رفيق كيم جونگ ايل به عنوان رييس كميسيون دفاع ملي، تمام نمايندگان شركت كننده، با احساساتي بي‌پايان هورا سردادند.

روزنامه‌ي رودونگ كره‌ي شمالي در يك سرمقاله‌ي طولاني كه خبرگزاري مركزي اين كشور نيز آن را انتشار داده، نوشت: جلسه‌ي روز پنجشنبه اتفاق مهم در تقويت توسعه‌ي بيشتر جمهوري ما به عنوان يك قدرت غير قابل شكست سياسي و نظامي است كه هيچ مهاجمي جرات تحريك آن را نخواهد داشت.