خرید شال اول سرنگونی دولت شیعی نوری مالکی و بعد رابطه با آمریکا

سرويس بين‌الملل  ـ «عزت ابراهيم‌الدوري» معاون صدام، رئيس‌جمهور سابق عراق، از تمايل خود براي همکاري با آمريکا سخن گفت.
به گزارش «آسوشيتدپرس»، عزت ابراهيم الدوري که صداي ضبط شده‌اش از شبکه «الجزيره» پخش مي‌شد، در اين باره اظهار داشت: در صورتي که آمريکا نيروهايش را از عراق بيرون برده و دولت شيعي نوري المالکي سقوط کند، با آمريکا همکاري خواهد کرد.
وي در اين نوار همچنين اعلام مي‌کند که با همه امکاناتشان با دولت مالکي جهاد خواهند کرد و پس از بيرون رفتن آمريکايي‌ها از عراق، حکومت نوري المالکي را ساقط مي‌کنند.
الدوري همچنين مي‌‌افزايد: پس از سقوط دولت مالکي و ايجاد حکومتي جديد در عراق، آنها با مردم آمريکا و دولت باراک اوباما، روابط نزديکي برقرار خواهند کرد.
عزت ابراهيم الدوري که يکي از سازماندهندگان اصلي شورش‌هاي جاري عراق عليه دولت ملي اين کشور است، از زمان سقوط صدام، زندگي پنهاني داشته و در مخفيگاه است و هر چند آمريکايي‌ها براي دستگيري وي، ده ميليون دلار جايزه تعيين کرده‌اند، او تنها مقام ارشد حزب منحله بعث عراق است که تاکنون دستگير نشده است.
 گفتني است، وي چندي پس از دستگيري صدام حسين، از سوي طرفداران حزب بعث عراق به عنوان رهبر جديد حزب غير قانوني و تروريستي بعث معرفي شد.
به نظر مي‌رسد، عزت ابراهيم الدوري، دست راست صدام، رئيس‌جمهور معدوم عراق كه از سوي وي لقب «بـُت» را دريافت كرده بود، با تشكيل جبهه‌اي ائتلافي از گروه‌هاي تروريستي و شبه‌نظامي فعال در عراق، در پي بازسازي تشکيلاتي حزب بعث و ديگر گروه‌هاي معرض عراقي برآمده و تنها هدفش نيز ساقط کردن دولت کنوني عراق است.