خرید شال همه رشته‌ها نگران حذف از المپیک باشند

رئیس اتحادیه تکواندو آسیا با بیان اینکه همه 26 رشته حاضر در المپیک باید نگران حذف از این رویداد بزرگ جهانی باشند گفت: این اتفاق برای تکواندو که از رشته های جذاب و پرطرفدار است یک خبر خوب محسوب می شود.

“دای سون لی” که در حاشیه مراسم قرعه کشی دومین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی آسیا با مهر گفتگو می کرد ضمن بیان این مطلب افزود: در جلسه ای که در ” دنور” برگزار می شود مسئولان رده بالای کمیته بین المللی المپیک در مورد تمام 26 رشته حاضر در المپیک تصمیم گیری خواهند کرد و این به آن معناست که تکواندو با توجه به حمایت هایی که در سراسر دنیا دارد همچنیان به عنوان یک رشته جذاب و دیدنی در المپیک باقی خواهد ماند.

وی ادامه داد: سال آینده المپیک نوجوانان را در پیش داریم و فدراسیون جهانی تصمیم گرفته برای آشنایی بیشتر نوجوانان سراسر دنیا کمپ تمرینی بین المللی همراه با برنامه های فرهنگی و آموزشی را در سئول برگزار کند. ضمن اینکه جلسه ای هم ماه آینده بین مسئولین برگزاری این رقابتها با مسئولان فدراسیون جهانی برگزار خواهد شد.

وی در توضیح بیشتر این موضوع گفت: ما می خواهیم نشان دهیم تکواندو یک رشته جذاب و در عین حال ایمن است که نوجوانان به راحتی می توانند برای رشد و تعالی در آن تلاش کنند. ما باید تلاش کنیم مسابقات خود را در بهترین و بالاترین سطح ممکن هم به لحاظ فنی و هم به لحاظ کیفی برگزار کنیم. باید در مسابقات خود به تمام مسائل اهمیت خاص داده و روح جوانمردی را رعایت کنند.

رئیس اتحادیه تکواندو آسیا در رابطه با برگزاری جام باشگاههای آسیا نیز گفت: من تشکر می کنم از فدراسیون ایران که در راه برگزاری چنین مسابقاتی تلاش می کند. این رقابتها گام موثری در جهت رشد و گسترش تکواندو در آسیا بوده است.

دای سون در پایان ایران را به عنوان یکی از قدرتهای تکواندو جهان عنوان کرد و افزود: حضور در سطح اول تکواندو دنیا در سالهای متمادی نشان از تکواندوی با پشتوانه دارد و ایران توانسته نقش موثری در پیشرفت تکواندو منطقه داشته باشد.